5 trików na Androida - przydatne porady, które ułatwią życie!

Krzysztof Król
0Komentarzy

System Android to obecnie najpopularniejsza platforma mobilna na świecie. Niemal każdy może pochwalić się smartfonem lub tabletem, którym zawiadamia zielony robot. Niestety nie każdy potrafi w pełni skorzystać z możliwości takiego urządzenia, przez co jego użytkowanie czasem staje się po prostu bardziej męczące niż przydatne na co dzień. Poniżej znajdziecie pięć przydatnych trików, które w znacznym stopniu ułatwią Wam współpracę z telefonem, a czasem nawet pozwolą zaoszczędzić trochę pieniędzy.

 

 

 

 

1. Jak odzyskać pieniądze za aplikację, która nam się nie spodoba?

 


Pewnie nie każdy Was wie, że po zakupie aplikacji w sklepie Google Play bez żadnych konsekwencji możemy ją w ciągu 15 minut oddać i dostaniemy pełen zwrot pieniędzy! Zapis ten widnieje w regulaminie Sklepu Google. Niestety często zdarza się tak, ze nie czytamy regulaminów i czasem nie jesteśmy świadomi swoich praw. Dajmy na to kupiliśmy grę. Niestety ta nie spełniła naszych oczekiwań i okazała się znacznie gorsza, niż świadczył o tym jej opis. Wystarczy więc do maksymalnie 15 minut po zakupie wejść do sklepu Google Play i w zakładce zakupionej wcześniej gry lub aplikacji wybrać Zwrot Pieniędzy. Prawda, że proste?

 

 

 

 

2. Zgubiłeś telefon? Zlokalizuj go!

 

 

Jeżeli zdarzyło Ci się zgubić smartfon lub tablet z systemem Android to jeszcze nic straconego. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu będziesz w stanie go zlokalizować. Sam system nie posiada tego typu wbudowanej funkcji, więc konieczne będzie pobranie odpowiedniej aplikacji. Jedna z najpopularniejszych jest Android Lost. Dzięki niej poznamy dokładne położenie naszego telefonu (wyświetlone na mapie). To jednak nie wszystko - z poziomu komputera możemy wpisać dowolny tekst, który pokaże się na ekranie telefonu. Na przykład "ZGUBA - PROSZĘ ODDAJ MNIE WŁAŚCICIELOWI" i wpisać jakiś numer kontaktowy bądź e-mail. Nie zabrakło także możliwości całkowitego zablokowania urządzenia specjalnym kodem.

 

 

 

 

3. Zdalna instalacja gier i aplikacji.

 

 

Nie każdy wie, że gry oraz aplikację na naszego smartfona lub tablet możemy instalować zdalne z poziomu komputera. To bardzo przydatna funkcja, szczególnie wtedy, kiedy spodoba nam się jakaś aplikacja przeglądając zawartość sklepu Google Play na monitorze komputera, ale akurat nie mamy przy sobie smartfona. Wystarczy, że jesteśmy zalogowani na nasze konto Google i klikniemy Instaluj. Akcja zostanie zapamiętana i gdy tylko nasze urządzenie mobilne będzie mieć połączenie z Internetem, wybrany program zostanie pobrany i zainstalowany. Genialne w swojej prostocie!

 

 

 

 

4. Pisz i odbieraj wiadomości SMS z poziomu komputera.

 

 

W sklepie Google Play znajdziemy także kilka przydatnych aplikacje, które pozwolą nam pisać oraz odbierać wiadomości SMS z poziomu komputera. Nie da się ukryć, że sam proces pisania jest znacznie łatwiejszy, kiedy robimy to używając standardowej klawiatury QWERTY. Jeśli więc tylko jesteśmy w domu i siedzimy kilka godzin przed komputerem, nie musimy korzystać z telefonu, żeby pisać i odbierać wiadomości tekstowe. Po instalacji aplikacji na smartfonie, komunikujemy go z komputerem i gotowe - sam smartfon odkładamy na półce, a dostęp do niego uzyskujemy z poziomu komputera. Jednym z najpopularniejszych tego typu programów jest MightyText. Nieco bardziej rozbudowanym, dzięki któremu uzyskamy dostęp do plików znajdujących się w pamięci telefonu (łatwe bezprzewodowe kopiowanie multimediów, itd) to AirDroid.

 

 

 

 

5. Nawigacja Google oraz Mapy Google offline.

 

 

Od niedawna użytkownicy systemu Android mogą testować darmową nawigację satelitarną Google, która wykorzystuje swoje mapy. Te niestety pobierane są na bieżąco, wiec jeśli nie posiadamy sporego pakietu danych w naszym abonamencie to długa trasa może nas sporo kosztować. To jednak nie problem! Jeśli znamy wcześniej cel podróży, lub po prostu chcielibyśmy mieć przy sobie plan jakiegoś dużego miasta, do którego się wybieramy, możemy pobrać Mapy Google do pamięci smartfonu i potem korzystać z nich offline. Funkcja ta bardzo przydaje się szczególnie, kiedy wybieramy się za granicę. Jak wiadomo roaming danych w dalszym ciągu jest niebotycznie drogi. Jak zgrać mapę do pamięci urządzenia? Wystarczy, że w aplikacji Mapy rozwiniemy menu podręczne i wybierzemy opcję Udostępnij Offline. Potem zaznaczamy interesujący nas obszar i gotowe!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze