LG G Flex - pierwszy smartfon z giętkim ekranem

Krzysztof Król
Ekrany typu flexible, czyli takie, które po prostu możemy wyginać bez obaw o ich uszkodzenie jeszcze do niedawna funkcjonowały w sferze prototypów i planów na odległą przyszłość. Niemniej jednak, już teraz wiadomo, że ich masowa produkcja powinna rozpocząć się lada chwila. więcej »

Project Ara, czyli Phonebloks pod skrzydłami Motoroli

Krzysztof Król
Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja na temat ciekawego projektu o nazwie Phonebloks. Całość przedstawiała prototyp smartfona składającego się z różnego rodzaju modułów. Użytkownik sam mógł zdecydować o specyfikacji własnego modelu wybierając spośród różnego rodzaju modułów: aparatów fotograficznych, pamięci RAM, ekranów, pojemności wewnętrznej, procesora, itd. Chcąc smartfon na przykład z większą ilością pamięci, moglibyśmy zrezygnować z wysokiej jakości aparatu. więcej »

NEWkia - czyli pomysł na smartfony Nokia z systemem Android

Krzysztof Król
Najnowsza seria smartfonów Nokia Lumia to niezwykle udane urządzenia. Niemniej jednak pracują pod wodzą systemu operacyjnego Windows Phone 8, przez co zdecydowanie tracą na popularności w stosunku do swoich konkurentów z Androidem. A co, gdyby tak wywalić system Microsoftu i zeswatać słuchawki fińskiego producenta z systemem od Google? więcej »

Microsoft przejął markę Nokia - szczegóły transakcji

Krzysztof Król
Wczoraj na naszym facebookowym fanpage'u informowaliśmy Was o jednej z największych transakcji w świecie mobilnych technologii w ostatnich latach. Chodzi tutaj rzecz jasna o przejęcie przez Microsoft odpowiedzialnego za produkcję i sprzedaż smartfonów i telefonów komórkowych oddziału Nokii. Amerykański potentat zapłacił fińskiej firmie 7.2 miliarda dolarów w gotówce! więcej »

Nokia Lumia 1520 - konkurencja dla Samsunga Galaxy Note?

Krzysztof Król
Jakiś czas temu świat obiegła informacja o tym, ze Nokia pracuje nad urządzeniem mobilnym z ekranem dotykowym o przekątnej około 6-cali. Według doniesień phablet ten miałby stanowić konkurencję dla lidera tego segmentu w postaci Samsunga Galaxy Note. Dziś do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia prototypu Bandit. Już teraz wiemy, że sprzęt ten najprawdopodobniej nazywać się będzie Nokia Lumia 1520. więcej »

HTC Desire 500 - budżetowy smartfon z czterema rdzeniami niebawem w Europie!

Krzysztof Król
Jeszcze do niedawna smartfony z czterordzeniowymi układami CPU kojarzyły się przede wszystkim z bardzo wysoką ceną. Już niebawem może się to zmienić! To głównie za sprawą zaprezentowanego właśnie, nowego modelu HTC o nazwie Desire 500. Ten budżetowy, cztero-rdzeniowy smartfon już niebawem trafi na rynki europejskie. więcej »

Poradnik: Jak zainstalować plik APK na smartfonie/tablecie z Androidem

Krzysztof Król
Android to niezwykle otwarty system operacyjny, który od jakiegoś czasu zawładnął światem urządzeń mobilnych. Dziś trudno wyobrazić sobie smartfony czy tablety bez Androida. Jedną z jego głównych zalet to dostęp do setek tysięcy gier i aplikacji, które znaleźć możemy w oficjalnym sklepie Google Play. Warto jednak wiedzieć, że na system Google możemy również instalować oprogramowanie spoza sklepu. Jeśli udało nam się zdobyć plik z programem, na którym właśnie nam zależało to z pewnością będzie on miał rozszerzenie *.apk. Poniższy tekst zobrazuje Wam, jak w prosty i szybki sposób zainstalować tego typu pliki. więcej »

Google Chromecast - Smart TV za 35 dolarów!

Krzysztof Król
Podczas ostatniej konferencji Google, która odbyła się kilka dni temu pokazano kilka nowości. Były to między innymi najnowsza wersja Androida - 4.3 Jelly Bean, kolejna odsłona tabletu Nexus 7 oraz to, co wzbudziło największą sensację, czyli gadżet o nazwie Chromecast. Cóż to takiego? Urządzenie swoim wyglądem przypomina nieco przerośniętego pendrive'a, który zamiast złącza USB posiada port HDMI. więcej »

Tablety z Androidem jako e-book readery - jaką aplikację wybrać?

Krzysztof Król
Książki elektroniczne, czyli tzw. e-booki stają się coraz popularniejsze. To między innymi dzięki nim można zauważyć wzrost czytelnictwa także w Polsce. Ich przewaga nad tradycyjnymi książkami to przede wszystkim oszczędność miejsca. Niestety do obsługi e-booków potrzebujemy specjalnych urządzeń, tzw. e-book readerów. Najtańsze kosztują od około 300-400zł. Dla niektórych to niemało, stąd też rezygnują z zakupu. Jednak jest rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy kupować sprzętu służącego wyłącznie do czytania książek. Tym rozwiązaniem są niezwykle popularne tablety. więcej »

Znajdź aplikację do swojego telefonu: