Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Trine

Kategoria: Zręcznościowe
Producent: Frozenbyte
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 28.07.2009
Rozmiar: 460.8 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 4557

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Wymagania sprzętowe - Trine

  Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista
  2. Procesor: Intel Pentium IV 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2.0 Ghz
  3. Pamięć RAM: 512 MB dla Windows XP / 1 GB dla Windows Vista
  4. Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 256 MB VRAM i sprzętowe wsparcie technologii Pixel Shader 2.0 (Nvidia GeForce 6800 lub ATI Radeon x800)
  5. Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c

  Zalecane:

  1. System operacyjny: Windows XP SP2 / Windows Vista SP1
  2. Procesor: Intel Core 2 Duo / AMD Athlon X2
  3. Pamięć RAM: 2 GB
  4. Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 512 MB VRAM i sprzętowe wsparcie technologii Pixel Shader 3.0 (Nvidia GeForce 8800 lub ATI Radeon HD3850)
  5. Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0c
   Opis - Trine
   Trine to piękna gra platformowa, która pomimo swojej prostoty sprawia naprawdę dużo przyjemności, nie tylko śliczną grafiką, ale przede wszystkim grywalnością.

   Gra przenosi nas w piękny i kolorowy świat fantasy, w którym głównym elementem staje się starożytny artefakt Trine, który scalił losy trzech, różniących się od siebie bohaterów. W ten sposób, czarodziej Amadeus, rycerz Pontius i łuczniczka Zoya, połączeni magiczną mocą, muszą przedostać się przed kolejne lokacje królestwa, by toczyć zaciętą walkę z siłami zła, które się w nim rozpanoszyły.

   Choć sama fabuła brzmi niezwykle wręcz banalnie, to nie ona stanowi o sile tego produktu. Tą, będzie niezwykle wręcz piękna oprawa wizualna, która momentami sprawia naprawdę piorunujące wrażenie. Świetne tekstury, kolorowa, zróżnicowana grafika i absolutnie piękna gra świateł – wszystko sprawia, że zdarzają się w Trine takie momenty, w których po prostu zatrzymujemy się i napawamy widokiem. Całości obrazu dopełnia świetnie skonstruowany silnik fizyczny, dzięki któremu napotkane postacie, czy elementy otoczenia zachowują się naturalnie i zgodnie z prawami fizyki, a te znów niekiedy musimy wykorzystać do tego by przejść dany etap.

   Na każdym z etapów znajduje się co najmniej kilkadziesiąt różnego typu łamigłówek, jedne łatwiejsze od drugich, ale każde sprawiające przynajmniej mały kłopot. Do rozwikłania ich, często potrzebujemy umiejętności całej trójki naszych bohaterów. Amadeus potrafi tworzyć kwadratowe czy podłużne przedmioty, na które można się wspinać, czy wykorzystać jako przeciwwagę na różnego typu platformach. Jest w stanie również nimi lewitować. Zoya wykorzystuje swój łuk do przecięcia lin czy rozhuśtania się na wyżej położone tereny, Pontius zaś wspomaga się mieczem by pokonać zastępy potworów, jakie atakują całą trójkę. Tylko od nas zależy jaki wariant rozwiązania danej zagadki obierzemy, a tych mamy za każdym razem kilka.

   Trine jest grą naprawdę godną polecenia, nie tylko fanom gatunku, ale przede wszystkim każdemu kto wymaga od gier komputerowych wysokiej grywalności. Ta bowiem, w przypadku produkcji Frozenbyte wręcz tryska z monitora. 


   Dodaj komentarz:

   Wasze komentarze do gry: Trine   Zręcznościowe