Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Limbo

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Zręcznościowe
Producent: PlayDead
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 10.08.2011
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Brak

Wymagania sprzętowe - Limbo


Opis - Limbo
Limbo to produkcja niezależnego studia o nazwie PlayDead, które zdecydowało się stworzyć grę nieco minimalistyczną, nie mniej jednak zupełnie celowo i w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W tej produkcji kierujemy poczynaniami młodego chłopca, który, z przyczyn początkowo nam nieznanych, budzi się w lesie. Już na początku widać, że ów miejsce nie jest nastawione do niego pozytywnie, toteż należy się czym prędzej z niego wydostać. Tu z pomocą przychodzi właśnie gracz.

Sterowanie w Limbo jest maksymalnie uproszczone, postacią poruszamy bowiem jedynie za pomocą strzałek i CTRL, który odpowiada za akcję. Pomyślicie pewnie, że jest to gra podobna do Mario i tak samo jak wspomniana klasyka nieskomplikowana i będziecie mieli dużo racji. W Limbo jednak owa prostota jest czymś co sprawia, że grywalność tego tytułu stoi na podobnym poziomie co ta w największych produkcjach ostatnich lat.

Świat w grze przedstawiony jest w czarnych i białych barwach co podkreśla smutny i nieco nostalgiczny charakter całości. Do tego kraina, jaką przemierzamy z chłopczykiem wydaje się być swojego rodzaju koszmarem sennym – pojawiają się pułapki, olbrzymi pająk pragnący naszej śmierci, inne postacie również złowrogo do nas nastawione oraz smutne scenki, jak np. jezioro wypełnione dryfującymi po nim ciałami. Gra naprawdę może sprawić, że wpadniemy w dosyć nostalgiczny nastrój, ale to właśnie klimat jest jej największym plusem.

Gdy dodamy do tego absolutnie świetne animacje i nie mniej doskonałe uwarunkowania fizyczne postaci i otoczenia (zachowanie się zgodnie z grawitacją itd.) to otrzymamy produkt zahaczający o geniusz. Sprawdźcie już dziś, jak wygląda ta, niezależna i nie do końca znana produkcja – naprawdę warto. 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Limbo

dodał: ~gość , 27.08.2015

nie chce sie pobrac

dodał: ~DrakeKazzmaz , 19.08.2012

wyrwałem te kończyny pająkowi jak by co :p

dodał: ~DrakeKazzmaz , 19.08.2012

... Ciągle przypomina mi się moment kiedy wyrwałem mu kończyny xD Świetna gra polecam :]

dodał: ~saavi , 17.04.2012

Gierka wciąga a jak grałem w nią w nocy i moja żona się przypatrywała to stwierdziła że mam ją wyłączyć bo się jej będą koszmary śniły :)

dodał: ~wodzu , 21.12.2011

wypasna gierka

dodał: ~etyh , 03.12.2011

fajna

dodał: ~koks , 22.11.2011

spoko giera

dodał: ~xd , 15.10.2011

Fajna gierka ;]

Zręcznościowe