Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Rigs of Rods

Kategoria: Symulatory
Producent: Pierre-Michel Ricordel
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 10.12.2015
Rozmiar: 101 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 111

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Wymagania sprzętowe - Rigs of Rods

Rekomendowane wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows XP lub nowszy, Linus, Mac OS X
Procesor: Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon 64 X2
Pamięć RAM: 2 GB lub więcej
Karta graficzna: Geforce 8600GT/AMD Radeon 3650 lub Intel HD Graphics 3000

Opis - Rigs of Rods
Rigs of Rods to w pełni darmowy, choć nieco nietypowy projekt, który cieszy się coraz większą popularnością głównie wśród miłośników motoryzacji w najróżniejszej postaci. W projekcie tym będziemy mogli pokierować zarówno samochodami, ciężarówkami, jak również maszynami latającymi czy… pociągami. 

Gra jest niemal w pełni otwarta i umożliwia praktycznie nieograniczone modyfikacje w kodzie. Wielu domorosłych twórców przygotowuje najróżniejsze modyfikacje i dodatki, dzięki czemu gra ciągle „żyje” i niemal z dnia na dzień pojawiają się nowości i ciekawe opcje. Zwolennicy tego projektu doceniają także niezwykle realistyczny system deformacji oraz zniszczeń pojazdów, dzięki czemu zabawa może różne formy – od zwykłej jazdy, jazdy na czas po próby zderzeniowe oraz typową demolkę. 

Rigs of Rods przypadnie do gustu również miłośnikom mechaniki, bo świetnie odwzorowuje wzajemne oddziaływanie poszczególnych elementów i mechanizmów. Warto docenić fakt, że twórcy w żadnym stopniu nie chcieli ograniczać miłośnikom gry możliwości modyfikacji oraz przerabiania. Nowe auta i dodatki możemy tworzyć sami lub wyszukać w sieci – ich ilość jest naprawdę imponująca. Jakby tego było mało, oprócz pojazdów tradycyjnych czyli samochodów i ciężarówek, w sieci znajdziemy takie dodatki, jak samoloty, śmigłowce, podnośniki, dźwigi, traktory a nawet… pociągi. 

Oczywiście wszystkie pojazdy ulegają naturalnemu zniszczeniu z uwzględnieniem konkretnych materiałów tj. gumy, stali, szkła, tworzywa sztucznego itp. Rozgrywka jest prosta i nie znajdziemy tam żadnych wyścigów, torów itp. Twórcy przygotowali kilka dużych map, po których możemy swobodnie jeździć. Z pewnością świetną wiadomością jest fakt, że w grze znajdziemy tryb wieloosobowy, w którym możemy organizować ze znajomymi wyścigi, przeprawy itp. Zastosowano także tryb kreatora, w którym możemy spróbować stworzyć własne obiekty, choć trzeba przyznać, że jest to dość skomplikowane zadanie. 

Po zainstalowaniu gry, ale jeszcze przed jej uruchomieniem konieczne jest włączenie specjalnego programu konfiguracyjnego o nazwie RoRConfig (plik znajduje się w katalogu z grą). Jeśli chcemy pobrać dodatki z internetu, należy je wrzucić do specjalnego katalogu gry utworzonego w dokumentach użytkownika. Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Rigs of Rods