Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

XCOM: Enemy Unknown

[ZAPOWIEDŹ]
Kategoria: Strategiczne
Producent: Firaxis Games
Data dodania: 12.01.2012
System operacyjny: Windows

Brak

Opis - XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown to tytuł, będący w cieniu największych premier zaplanowanych na rok 2012. Może się jednak okazać, że będzie to jeden z największych hitów.

­Co ciekawe, gra nie kontynuuje historii, opowiedzianej w pierwowzorze, wydanym kilkadziesiąt lat temu. Zamiast tego oferuje nam jej alternatywną wersję. Jesteśmy dowódcą tytułowej organizacji XCOM, której zadaniem jest walka z obcymi, którzy zaatakowali naszą planetę, a także poznawanie tajników ich niezwykle nowoczesnej technologii. Do naszych obowiązków należy nie tylko wykonywanie misji, ale też dbanie o rozwój organizacji.

Przygotowania do walki


Rozgrywka składa się tak naprawdę z dwóch części. Strategiczna rozgrywana jest w czasie rzeczywistym na gigantycznej mapie, przedstawiającej całą kulę ziemską. Tryb ten, daje nam możliwość zakładania kolejnych baz, prowadzenia badań nad nowymi technologiami a także doboru ludzi i uzbrojenia. Warto zwrócić w tym momencie uwagę na aspekt ekonomiczny rozgrywki. XCOM to organizacja, która ma spore potrzeby finansowe. Finansowana jest przez kilkanaście państw, które jednak mogą odmówić wsparcia, gdy nie będziemy utrzymywać z nimi dobrych stosunków. Bez odpowiednich funduszy wiele nie zdziałamy, więc nie warto lekceważyć pomocy jaką nam oferują.

Ruszamy do boju


Tryb taktyczny XCOM: Enemy U­nknown, wykorzystywany podczas wykonywania konkretnych misji, oferuje nam rozgrywkę zupełnie innego typu. Kierujemy w nim niewielkim oddziałem, złożonym z wcześniej wyselekcjonowanych przez nas ludzi. Celem jest zazwyczaj wyeliminowanie obcych z danego obszaru. Podczas wykonywania misji, członkowie naszego zespołu gromadzą doświadczenie, które umożliwia rozwijanie ich umiejętności. Musimy więc dbać o naszych podwładnych, gdyż zabitego żołnierza tracimy bezpowrotnie, a utrata doświadczonego członka zespołu, może się okazać niezwykle dotkliwa. Śmierć na polu bitwy może mieć też negatywny wpływ na kompanów zabitego. Jest to efekt wprowadzenia w XCOM: Enemy Unknown rozbudowanego systemu odpowiedzialnego za morale.

Dokładny termin premiery gry niestety nie jest na razie znany, więc wszystkim oczekującym na ten tytuł, pozostaje uzbroić się w cierpliwość.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: XCOM: Enemy Unknown