Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Polanie

Kategoria: Strategiczne
Producent: MDF
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 24.03.2009
Rozmiar: 8.8 MB
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP
Liczba pobrań: 9483

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).
Opis - Polanie

Polanie to gra uznawana przez wielu, za pierwszą polską strategię czasu rzeczywistego. Już na pierwszy rzut oka widać, że tytuł ten był w dużym stopniu wzorowany na hicie firmy Blizzard, jakim był pierwszy Warcraft. Jest jednak kilka aspektów, które odróżniają ten tytuł.

Najważniejszym jest mleko, stanowiące główny surowiec w grze Polanie. Pozyskujemy je dzięki krowom, które pasiemy na wolnych połaciach terenu. Co ciekawe w wyniku ich działalności, niektóre obszary stopniowo jałowieją. Na szczęście, nie jest to proces trwały. Gdy na danym terenie zaprzestaniemy wypasu, z czasem stanie się on ponownie użyteczny. Posiadane mleko, możemy wykorzystać zarówno do szkolenia wojska jak i tworzenia nowych budynków.

Jeśli zechcemy zrekrutować nowego wojaka, musimy jednak pamiętać o tym, że konieczne jest posiadanie nie tylko odpowiedniej ilości mleka ale też wolnego miejsca w chacie. Wojownicy mają w tym względzie, dużo większe wymagania od zwykłych mieszkańców. Podobnie jest z kapłanami, również posiadającymi pewne wymagania, które musimy spełnić by móc dołączyć ich do naszych oddziałów. Ogranicza to znacznie, możliwość tworzenia dużych armii. Jednak jednocześnie, na znaczeniu zyskują pojedyncze jednostki. Utrata nawet jednego wojownika, może mieć istotny wpływ na przebieg bitwy. Polanie mimo zastosowania kilku, dość innowacyjnych jak na swoje czasy rozwiązań, są tak naprawdę oparci na klasycznym dla gier strategicznych schemacie. Rozgrywka opiera się więc, na stworzeniu odpowiednio dużego zaplecza ekonomicznego oraz wyszkoleniu armii, która pozwoli pokonać wrogów. Gra Polanie może budzić nieco zastrzeżeń, w kwestii wykonania. Grafika już w momencie premiery, była uznawana za dość przeciętną a interfejs za mało przejrzysty. Mimo tego, tytuł ten potrafi nawet dziś dostarczyć rozgrywki fanom gier strategicznych.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Polanie

dodał: ~D , 31.10.2014

Do uruchomienia potrzeba chyba dosbox'a.

dodał: ~super , 12.11.2011

super gra

dodał: ~Marelli , 14.04.2010

prosze o pomoc w uruchomieniu tej gry \n\nmarelli95@o2.pl

dodał: ~Marelli , 14.04.2010

Jak to zrobic zeby dzialalo na XP ??:/