Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Medieval II: Total War

Kategoria: Strategiczne
Producent: Creative Assembly
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 23.12.2008
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 11420

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Wymagania sprzętowe - Medieval II: Total War

  • Procesor: min: 1.8 GHz
  • Pamięć RAM: 512 Mb
  • Karta graficzna: 128 Mb, kompatybilna z DirectX 9.0c
  • Karta muzyczna: zgodna z DirectX 9.0c
  • Miejsce na dysku twardym 11 Gb
  • DVD: x8
Opis - Medieval II: Total War
Nowa medieval ii total war to odświeżona wersja gry pod tym samym tytułem, która okazała się niezwykłym sukcesem. Również medieval 2 to gra strategiczna osadzona w realiach średniowiecznej Europy w latach 1080 - 1530. Gracz wciela się we władcę jednego z państw, rywalizujących w tym czasie o dominację lub walczących o przetrwanie na kontynencie (realia gry medieval 2 pokazuje trailer zamieszczony w sieci). Rozgrywka odbywa się w dwóch płaszczyznach - strategicznej mapie Europy podzielonej na prowincje, które są podstawową jednostką terytorialną, gdzie gracz zarządza kontrolowanym królestwem i podejmuje ważne decyzje o inwestycjach w infrastrukturę, ekonomi i dyplomacji - tu gra odbywa się w turach. Bitwy rozgrywane są natomiast w czasie rzeczywistym i w pełni trójwymiarowym środowisku. Gra medieval total war posiada również tryb multiplayer, w którym gracze mogą rozgrywać między sobą historyczne (np. bitwy z wojny stuletniej czy czasu krucjat do Ziemi Świętej) lub fikcyjne bitwy, których parametry takie jak teren czy ilość jednostek sam może konfigurować. Włączone do wydanej u nas wersji medieval 2 spolszczenie przygotowała firma CD Projekt. Już teraz możesz zagrać w medieval 2 za darmo po ściągnięciu gry w wersji demo.
W trybie single player w medieval 2 total war gracz ma do dyspozycji różne kampanie przypisane do poszczególnych państw, krótsze sprowadzają się do pokonania mniejszej liczby wrogich państw, w krótszym okresie czasu, natomiast długie kampanie wymagają osiągnięcia specjalnych celów jak objęcie kontroli nad którymś z specjalnych miast (Jerozolima, Granada, Rzym i Konstantynopol) oraz uzyskanie ogromnych zdobyczy terytorialnych w toku rozgrywki w medieval ii. Całości rozgrywki w medieval 2 towarzyszy soundtrack odpowiedni do jej charakteru. Pobierz medieval 2 demo i spróbuj własnych sił w czterech dostępnych w nim bitwach (link do medieval 2 download poniżej). Jeśli chcesz rozbudować w grę, szukaj też dostępnych w sieci medieval 2 mods. Bardziej złożony, oficjalnie wydany do medieval 2 mod to Medieval II: Total War – Kingdoms, wprowadzający cztery nowe kampanie – jeśli go zdobędziesz, pamiętaj, by zaktualizować również dodatek, ściągając do medieval 2 kingdoms najnowszy patch.

Jak już wspomnieliśmy, gra toczy się w dwóch trybach - strategicznym - turowym i bitewnym - taktycznym, który rozgrywamy w czasie rzeczywistym. W trybie strategicznym gracz planuje ruchy swoich armii, przemieszcza je pomiędzy kontrolowanymi prowincjami lub wydaje rozkaz marszu na prowincje wroga. Rozbudowuje kontrolowane miasta i zamki - nowość w Medieval II, oraz wydaje uzyskane wpływy na rozbudowę armii i rozwój technologii np. ulepszenie rycerskich zbroi. W miastach i zamkach gracz dysponuje różnymi typami budynków do zabudowania, z których każdy posiada inne funkcje jak zatrudnianie żołnierzy (kilkadziesiąt typów jednostek, zróżnicowanych pomiędzy dostępnymi do gry nacjami, w tym jazda, piechota, jednostki miotające np. łucznicy oraz jednostki specjalne przypisane każdemu z państw), rozwój technologii wojskowych czy ekonomicznych etc. Generalnie zamki skupione są na armii i kwestiach obronności, natomiast w miastach uzyskujemy główne dochody oraz rozwijamy ważne technologie. Dodatkowa innowacją w Medieval II są budynki gildii, które dają dostęp do specjalnych jednostek i dodatkowych bonusów, jest ich kilka rodzajów, ale jednorazowo w mieście można posiadać tylko jedną z nich. Jeśli chcesz już zagrać w medieval 2 pobierz grę korzystając z linka na naszej stronie (pełna wersja medieval 2 jest po polsku). W wersji demonstracyjnej medieval 2 za free możesz przejść tutorial w bitwie o Hastings oraz spróbować wygrać bitwy o Pawię, Agincourt i Otumbę (przeciwko Aztekom).

W Medieval II, jako że gra osadzona jest w średniowieczu, religia odgrywa bardzo dużą rolę. Wiele konfliktów toczy się pomiędzy nacjami o odmiennych wierzeniach, a największą rolę w grze odgrywa Chrześcijaństwo, Prawosławie i Islam. Gracz ciągle musi dbać o duchowe życie swojego państwa, pomoże mu w tym rozbudowa miejsc kultu jak meczety czy kościoły i oraz wyasygnowanie specjalnych funduszy na opłacenia księży czy immamów. Religia ma szczególne znaczenie gdy gramy państwem katolickim. W takiej sytuacji musimy liczyć się z papieżem i krokami jakie podejmuje, może on zlecić nam szczególną misję, zwołać krucjatę, również przeciwko nam jeśli jesteśmy państwem jemu nieposłusznym czy nawet obłożyć nieprzychylny mu naród i dynastię ekskomuniką. Musimy liczyć się także z świętą inkwizycją i jej listami agentów, których poszukiwać będzie się również w naszym kraju. Natomiast gracz, który posłusznie będzie wykonywał posłusznie polecenia stolicy apostolskiej może liczyć na przychylność zwierzchnika chrześcijaństwa oraz na większy wpływ jego kardynałów podczas wyborów następcy. Dodatkowo kraj będący w łaskach papieża sam może skorzystać z opcji krucjaty i uzyskać dostęp do specjalnych jednostek - opcja ta dostępna jest również dla państw muzułmańskich, jej odpowiednikiem jest tam oczywiście dżihad. Wybierz własną ścieżkę i kliknij na link medieval 2 download demo pod tekstem. W medieval 2 można wprowadzać kody po wciśnięciu klawisza tyldy [~] – np. process_c NAZWA rozbudowuje miasto budując podany budynek, a add_money daje nam dodatkowe środki finansowe. Dodatkowe ułatwienia wprowadzają też dostępne w sieci trainery do gry (szukaj medieval ii download trainer).

Kolejną ważną sprawą jest dbanie o ciągłość dynastii, członkowie rodziny mogą brać udział w bitwach, każdy z nich posiada inne cechy, które może rozwijać w zależności od tego jak pokieruje nim gracz. Dużą rolę w grze odgrywa również dyplomacja, systemy sojuszy, a takż­e tajni agenci, którymi dysponuje gracz.

Bitwy zarówno w pełnej wersji, jak i w medieval 2 demo rozgrywamy w czasie rzeczywistym. Wrogie armie toczą walkę w pięknym i bogatym w szczegóły środowisku 3D, również armie i pojedynczy żołnierze są przedstawieni z niezwykłą dbałością o szczegóły i realizm, tyczy się to zarówno ich ubiorów, uzbrojenia jak i poruszania. Dzięki zastosowaniu specjalnych rozwiązań graficznych komputer generuje armie tak, że każdy z żołnierzy różni się nieco wyglądem od pozostałych również w ramach tej samej jednostki. Ten zabieg ma na celu uniknięcie efektu powtarzającego się wzoru w zwartej formacji. W czasie bitwy gracz dysponuje stosunkowo dużą liczbą poleceń, które może wydać swoim oddziałom, należy pamiętać również o wpływie pogody, rzeźbie terenu, która ma duże znaczenie dla wykorzystania poszczególnych typów jednostek oraz o dowódcach przypisanych do poszczególnych jednostek. Pobierz medieval ii demo i spróbuj swoich sił w walce. Jeśli masz już grę, koniecznie pobierz poprawiający medieval 2 patch.

Medieval II to gra strategiczna niemal kompletna, bardzo wysoki poziom skomplikowania i wiele powiązanych ze sobą elementów rozgrywki sprawiają, że gra jest niezwykle wciągająca, trudna oraz dostarcza rozrywki na bardzo długi czas. Oczywiście stopień trudności w medieval 2 pl może być konfigurowany, jak również miłośnicy jedynie strategii turowych mogą zdać się na komputer w czasie rozgrywana bitwy i zrzec się osobistego dowodzenia na polu walki. Dające dostęp do 4 misji demo gry medieval 2 do pobrania poniżej. Gra medieval 2 na vista powinna działać, mogą się jednak zdarzyć problemy – należy włączyć ją w trybie kompatybilności z uprawnieniami administratora. Nie wiadomo jeszcze nic o możliwości odpalenia medieval 2 na windows 7. Pamiętaj też, by zawsze mieć zainstalowany aktualizujący medieval ii najnowszy patch.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Medieval II: Total War

dodał: ~gość , 14.03.2015

a to demo czy pełna wersja

dodał: ~gość , 29.12.2011

czemu kiedy chce to pobrać włącza mi sie dziwna strona?

dodał: haincz , 23.11.2010

raczej jest to mało prawdopodobne

dodał: ~Papkin , 22.11.2010

Czy po ściągnięciu demo można podać swój klucz i grać w pełną wersję?\nPytam ponieważ mam grę , tylko płyta\njest trochę porysowana.\n

dodał: ~micho , 21.09.2010

można w to grać ile sie chce\n

dodał: ~fifa10 , 24.07.2010

ja mam wszystkie części i pełne wersje

dodał: ~ssss , 22.07.2010

ja mam rome total war i barbarian invasion

dodał: ~niob , 02.04.2010

Swietna gierka, polecam!

dodał: ~pl , 06.03.2010

ciekawe czy fajna gra.

dodał: ~korzeń , 01.02.2010

chodzi i na 7

dodał: ~gość , 20.10.2009

szkoda że demo medieval 2 total war