Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

King's Bounty The Legend

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Strategiczne
Producent: Katauri Interactive
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 04.01.2009
System operacyjny: Windows XP, Vista

Brak

Wymagania sprzętowe - King's Bounty The Legend

Procesor: 3 GHz, Pamięć RAM: 1 Gb, Karta grafiki: 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), Miejsce na dysku twardym: 2 Gb
Opis - King's Bounty The Legend

King's Bounty: The Legend to strategiczna gra roku 2008 jak zdecydowali internauci, użytkownicy portalu Voodoo Extreme. Opisywana wersja jest remakiem gry powstałej 18 lat temu, która wówczas uzyskała status gry kultowej. King's Bounty: The Legend jest osadzony w konwencji fantasy i łączy w sobie cechy gier cRPG i strategicznych. Pierwszym skojarzeniem po uruchomieniu gry jest seria Heroes of Might and Magic, obie gry maja bardzo zbliżona mechanikę, jednak nie należy odnieść mylnego wrażenia, że King's Bounty: The Legend jest klonem HoMM.

Grę rozpoczynamy od konwencjonalnego dla cRPG tworzenia postaci, do wyboru jest mag, rycerz, paladyn oraz, w warstwie fabularnej objęcia stanowiska królewskiego łowcy nagród. Sama rozgrywka polega na eksploracji kolejnych krain Endorii oraz wykonywaniu powierzonych nam zadań. Główna oś intrygi w grze związana jest z zleceniami, które otrzymujemy od króla Marka Mądrego, oprócz nich dostępna jest ogromna liczba questów pobocznych. Warto tutaj odnotować, że cele gry zależne są od charakteru postaci, którą decydujemy się kierować. Po mapie królestwa przemieszczamy się w czasie rzeczywistym, natomiast walki z wrogami rozgrywane są w trybie turowym podobnym do tego z HoMM. Podczas starcia rozgrywanego na mapie podzielonej na heksagony, gracz dysponuje 5 podstawowymi jednostkami oraz 5 oddziałami obwodowymi. Każda z jednostek dysponuje pewną ilością punktów akcji, które przekładają się na podejmowane działanie, atak, za każdym razem kończy turę danej jednostki. Sama postać bohater nie bierze bezpośrednio udziału w walce, lecz kieruje poczynaniami swoich oddziałów z poza jej pola, ma natomiast możliwość rzucania na pole bitwy potężnych czarów.

Oddziały, których jest naprawdę spory wybór dodatkowo zróżnicowany poprzez rasy rekrutowane są w różnych lokacjach na mapie, a za ich utrzymanie płacimy zdobywanym w bitwach i znajdowanym na mapie złotem. Jednostki podobnie jak bohater mają swoje talenty i specjalne zdolności. Twórcy gry zupełnie zrezygnowali z wątku ekonomicznego, stawiając przede wszystkim na nieliniowość rozgrywki, oraz rozbudowanie drug ro­zwoju postaci i jej możliwości. Nowe umiejętności etc. nie są zdobywane tylko poprzez awanse na kolejne poziomy ale również dzięki wypełnianym misjom oraz odwiedzaniu odpowiednich lokacji na mapie. Bardzo istotne jest tutaj gromadzenie runów, które możemy odnaleźć w toku eksploracji mapy jak i otrzymujemy je podczas awansu na kolejny poziom doświadczenia. To właśnie owe runy są podstawowym środkiem zdobywania nowych umiejętności, na które są wymieniane. Gracz ma tu możliwość by dowolnie rozwijać prowadzoną postać. Ciekawostką jest to, że również niektóre przedmioty mogą być ulepszane by zwiększyć ich możliwości.

Reasumując King's Bounty: The Legend łączy w sobie to co najlepsze w komputerowym cRPG i grach strategicznych w stylu Heroes of Might and  Magic. Gracz ma przed sobą gigantyczny świat gry (dodatkowo większość lokacji, skarbów, potworów etc, jest w nim losowo rozmieszczana podczas każdej rozgrywki) ogromna liczbę questów, nieliniową fabułę i dowolną drogę rozwoju bohatera, co zapewnia doskonałą rozrywkę przez bardzo długi czas.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: King's Bounty The Legend