Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

King Arthur: Fallen Champions

Kategoria: Strategiczne
Producent: Paradox Interactive
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 31.08.2011
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 536

Brak

Wymagania sprzętowe - King Arthur: Fallen Champions

Core 2 Duo 2.13 GHz,

1.5 GB RAM,

karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza),

Windows XP/Vista

Opis - King Arthur: Fallen Champions
Gra King Arthur, której opis możecie znaleźć u nas od jakiegoś czasu, w momencie premiery sprawiła naprawdę miłą niespodziankę fanom nie tylko RTS, ale również RPG, umiejętnie łącząc oba elementy, co przełożyło się jednocześnie na wysoką grywalność tego tytułu. Niedawno premierę miał dodatek do owej gry zatytułowany Fallen Champions.

King Arthur oraz jego sequel, bowiem łącznie powstały dwie gry o strategiczno/erpegowym elemencie przygód jednego z najbardziej zapamiętanych rycerzy, skupia się na podboju Anglii, choć wyzwolenie jest tu stwierdzeniem bardziej na miejscu. Prowadzimy rycerzy Okrągłego Stołu oraz inne jednostki w celu podboju kolejnych regionów Wysp Brytyjskich, przy okazji zdobywając typowe dla gier RPG punkty doświadczenia i rozwoju. Niewiele zmieniło się w Fallen Champions, choć zdecydowanie nasze działania prowadzone są na mniejszą skalę.

Skupiamy się bowiem na losach tytułowych, „upadłych mistrzów” tj. Sir Lionela (jednego z rycerzy Okrągłego Stołu), szamana Dresta oraz czarownicy Lady Corrigan. Każdą misję będziemy oglądać z perspektywy całej trójki, w liniowej kampanii, która okaże się być zdecydowanie mroczniejsza niż poprzednie w tej serii. Styl prowadzenia owej kampanii jest tym razem nastawiony bardziej na wrażenia fabularne niż strategiczne. Można stwierdzić nawet, że element prawdziwie strategiczny został tu zupełnie wyłączony, co z jednej strony jest posunięciem, jak najbardziej pozytywnym, z drugiej zaś odbiera grze trochę smaku, do którego producenci zdążyli nas już przyzwyczaić.

Oczywiście nie mogło zabraknąć w grze podejmowania decyzji i wyboru jednej z wielu dróg, jaką chcemy iść prowadząc naszego bohatera. W zależności od tego jaką postać wybierzemy w danym momencie otrzymujemy inny sposób przejścia misji. Często jednak są to wybory nie mające wielkiego znaczenia dla dalszej części fabuły, a szkoda. Bitwy, do których prędzej czy później dochodzi w Fallen Chamions prowadzone są w stylu poprzednich części cyklu, lub, jak kto woli serii Total War, z tym, że są jakby uboższą wersją wyżej wspomnianych. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy zwracać szczególną uwagę na ukształtowanie terenu i umiejętności naszych bohaterów żeby wyjść z potyczki zwycięsko.

Jedyną bolączką tego tytułu jest brak możliwości zapisania gry w momencie rozpoczęcia danej misji. Możemy to zrobić albo przed nią, albo po niej, co nie wszystkim przypadnie do gustu. 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: King Arthur: Fallen Champions