Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Europa Universalis III

Kategoria: Strategiczne
Producent: Paradox Software
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 04.01.2009
Rozmiar: 126.81MB
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 3113

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Wymagania sprzętowe - Europa Universalis III

Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce FX5700 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 2000/XP
Opis - Europa Universalis III

Europa Universalis to dość specyficzna seria gier. Nietypowa grafika a także zasady rozgrywki, które początkowo mogą się wydawać niezwykle skomplikowane. Z pewnością nie zachęcają więc do bliższego zapoznania się z tytułami z serii, a już tym bardziej, dłuższej przygody z nimi.

Jest to jednak obraz, który w pewnym stopniu mija się z prawdą. Faktycznie Europa Universalis to seria, która z pewnością nie należy do najprostszych, wystarczy jednak poświęcić trochę czasu i spokojnie można stawiać pierwsze kroki w świecie gry, radząc sobie z podstawowymi zadaniami, w zadowalający sposób.

Nowa oprawa klasycznej rozgrywki


Najnowsza a więc trzecia już odsłona cyklu, wprowadza istotne zmiany w jednym z głównych elementów, na które dotychczas narzekano a więc grafice. Wizualnie, Europa Universalis III prezentuje się naprawdę dużo lepiej, wprawdzie charakterystyczny styl gry planszowej pozostał, jednak grafika stała się bardziej trójwymiarowa, co b­ez wątpienia jest pozytywnym posunięciem. Niejako przy okazji, przebudowano też radykalnie interfejs użytkownika, który jest teraz bardziej intuicyjny i nie zmusza początkujących graczy, do żmudnego poszukiwania potrzebnej opcji.

Rządzenie proste nie jest


Zmiany dotknęły też samej rozgrywki, która w jeszcze bardziej realistyczny sposób, przedstawia złożoność świata i obowiązujący system zależności. Nim jednak, zaczniemy wydawać pierwsze decyzje, musimy zdecydować na czele, którego państwa chcemy stanąć. Wybór ten z pewnością nie będzie prosty, biorąc pod uwagę, że do naszej dyspozycji jest około 250 krajów. Gdy już podejmiemy decyzję, możemy rozpocząć realizowanie się w roli przywódcy. Nie myślmy jednak, że będzie łatwo. Gospodarka czy też polityka zagraniczna, to tylko część aspektów, które będą odgrywać potężną rolę w losach naszego państwa. W Europa Universalis III musimy brać też pod uwagę, zwiększoną rolę papieża, z którego decyzjami należy się liczyć. W grze wykorzystano również kilka rozwiązań, znanych z innych gier studia Paradox Interactive. Pojawili się członkowie rodzin szlacheckich, rozbudowane opcje przywódcze a także możliwość korzystania z usług szpiegów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Europa Universalis III