Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Europa Universalis

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Strategiczne
Producent: Paradox Interactive
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 08.11.2011
System operacyjny: Windows

Brak

Wymagania sprzętowe - Europa Universalis

Procesor: 300MHz

RAM: 64MB

Opis - Europa Universalis

Europa Universalis jest grą strategiczną, która pozwala nam uczestniczyć w jednym z najbardziej burzliwych, okresów w dziejach Europy. Akcja rozgrywki rozpoczyna się w roku 1492 a kończy w 1792. Możemy stanąć na czele jednego z ówczesnych mocarstw, takich jak Francja czy Anglia.

Kontrolując właściwie wszystkie aspekty funkcjonowania naszego państwa, dbamy o to by rosło ono w siłę i zwiększało strefę wpływów. Teoretycznie najprostszą drogą, wydaje się rozwiązanie siłowe i stopniowe zajmowanie kolejnych prowincji. Jednak takie podejście może bardzo szybko obrócić się przeciwko nam, gdyż światem Europa Universalis rządzą skomplikowane układy polityczne.

Sprawia to, że bardzo łatwo jest sprowokować do wojny wiele państw jednocześnie, co jak można się domyślić, może mieć dla nas opłakane skutki. Dlatego też, warto korzystać z możliwości, jakie daje dyplomacja. Możemy zawierać sojusze, królewskie mariaże a także próbować wywierać wpływ na naszych oponentów. Skuteczną metodą na zdobywanie nowych terenów jest też kolonizacja. Wprawdzie wiąże się ona ze sporymi kosztami i trwa dość długo. Jednak w zamian za to, zyskujemy dostęp do niespotykanych w Europie surowców a także nowych szlaków handlowych, które mogą się okazać sporym źródłem dochodu. Rozgrywka w grze Europa Universalis toczy się w czasie rzeczywistym, na szczęście w każdym momencie możemy skorzystać z pauzy, by móc spokojnie wydać odpowiednie rozkazy. Grafika z pewnością prezentuje się niezbyt atrakcyjnie, tytuł ten nadrabia to jednak niezwykłą grywalnością, co docenią z pewnością prawdziwi fani gier strategicznych.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Europa Universalis

dodał: ~git , 07.07.2016

git

dodał: ~sq2jnr , 29.08.2015

super

dodał: ~bbb , 13.08.2015

ok jest

dodał: ~góóral , 23.05.2014

Gra fajna bardzo jest

dodał: ~wlad , 09.03.2014

fajna

dodał: ~DonCebuL , 23.04.2013

Fajna

dodał: skandirpk , 14.06.2012

Dobre