Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Civilization

Kategoria: Strategiczne
Producent: MicroProse
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 19.01.2009
Rozmiar: 1.568 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003
Liczba pobrań: 10237

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Wymagania sprzętowe - Civilization

64kb RAM, karta graficzna EGA, SVGA lub VGA
Opis - Civilization
Gra Civilization ukazała się w roku 1991, zaś dzień jej premiery może służyć za punkt narodzin nowego typu gier strategicznych – 4X. Jest to skrót od eXpand, eXplore, eXterminate, eXploit. I choć mija już ładne kilkanaście lat od premiery, Civilization wciąż cieszy się popularnością wśród graczy.

Jeżeli nigdy jeszcze nie miałeś z nią do czynienia, może ten krótki opis pomoże Ci w decyzji o ściągnięciu gry. Tym bardziej, iż ściągnięcie Civilization jest za darmo – gra ma bowiem statut freeware. Wcielasz się tu w przywódcę jednego z szesnastu narodów – od Chińczyków po Amerykanów. Rozpoczynasz swą wersję historii w roku 3000 p.n.e., zaś jej ukoronowaniem może być lądowanie Twoich astronautów na planecie Alfa Centauri. Pobierz Civilization i spróbuj stworzyć cywilizację, która przetrwa próbę czasu!

Sid Meier’s Civilization (bo taka jest pełna nazwa tego programu) pozwala Ci budować miasta, rozbudowywać je i ulepszać, wynajdywać technologie (prowadzące do kolejnych). To jeszcze nie wszystko. Masz tu również silnie naciski na aspekt gospodarczy oraz militarny . W darmowej grze Civilization do pobrania możesz tworzyć kilkadziesiąt różnego typu jednostek – w zależności od Twego zaawansowania technologicznego mogą być to wojownicy, łucznicy, żołnierze, bombowce, zaś najpotężniejszą Bronia zagłady w grze jest bomba atomowa. Civilization I to również prowadzenie dyplomacji, zawieranie sojuszów, wymiana handlowa i technologiczna z innymi krajami oraz walka o dominacje na świecie.

Download Civilization I jest w pełni darmowy. Gra – mimo dość prostej jak na dzisiejsze czasy grafiki – wciąż ma się świetnie, zaś gameplay nie zestarzał się ani trochę i nadal wciąga na długie godziny. Oczywiście istnieje tylko wersja Civilization na PC. Nie ukazała się nigdy wersja (i z pewnością już nie ukaże) Civilization na PS3 czy inne konsole.

Jeśli więc chcesz napisać od nowa historię świata – nic prostszego. Pobierz grę i ruszaj do dzieła. Wersja freeware Civilization nie jest po polsku, jednak w sieci znajdziesz niejedno fanowskie spolszczenie do Civilization. Łatwo więc będzie Ci zmienić grę w Civilization pl. Tym bardziej, ze nie jest to demo Civilization, a pełna wersja. Potrzebujesz do niej łatki. Patch Civilziation ściągniesz bez problemu z wielu miejsc w sieci. Jeśli będziesz go szukać, wpisz dokładnie nazwę gry. Często błędnie wpisywana w wyszukiwarki fraza to „civilisation”. Z pomocnych rzeczy – znajdziesz w sieci kody do Civilization, jednak moim zdaniem psują one radośc z rozgrywki, ułatwiając ją za bardzo.

Gra powinna działać bez problemów z najnowszymi systemami operacyjnymi Microsoftu. Możesz więc używać Civilization z Windows 7, a również używać Civilization a systemie Vista. A jeśli chcesz wiedzieć, jak rozwinęła się ta gra, pobierz Civilization 2 z naszych stron. Ta odsłona Civ uchodzi za najlepszą.

Civilization to legendarna już dziś gra, w której piszemy historię świata na nowo. Teraz dostępna za darmo. Czy spróbujesz stworzyć cywilizację, która przetrwa próbę czasu…?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Civilization

dodał: ~kamil , 14.04.2009

dlaczego jest screen z cywilizacji 4?! Przecież to kilkanaście lat różnicy od wersji, która jest do ściągnięcia

dodał: ~Ja , 12.03.2009

EJ jak to zainstalować ?