Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Battle Isle 2

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Strategiczne
Producent: Blue Byte Software GmbH
Licencja: Adware Licencja
Data dodania: 15.07.2009
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, XP, Vista, 7

Adware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie, ale wyświetla reklamy w postaci banerów na których zarabia producent oprogramowania. Ten typ licencji stosowany jest najczęściej w aplikacjach korzystających z internetu. Najbardziej znane w Polsce programy tego typu, to komunikatory Gadu-Gadu i Tlen.

Wymagania sprzętowe - Battle Isle


Opis - Battle Isle

Battle Isle 2 to kontynuacja strategii wydanej przez Blue Byte Software, firmę która jest bliżej znana graczom z produkcji pierwszych części The Settlers. Gra ukazała się w 1993 roku na fali popularności swojej poprzedniczki i od razu zyskała spore uznanie, dlatego pobierz bądź zakup Battle Isle 2 by przekonać się jak wygląda jedna z pierwszych tego typu gier na komputery.     Niestety w sieci ciężko też znaleźć nawet demo Battle Isle 2 przez co gra w ten tytuł jest ograniczona i gracz musi zakupić jej pełną wersję.  

Jak przystało na klasyczną grę turową z początku lat dziewięćdziesiątych Battle Isle 2 jest bardzo wciągającą grą, w której odpowiednie umiejętności gracza, oraz dobrze opracowana taktyka ułatwiają rozgrywkę. Szkoda tylko, że po tylu latach nie udostępniono Battle Isle 2 do pobrania, gdyż gra ta wprowadziła szereg innowacji do strategii tego typu. Jeśli chodzi o zmiany w porównaniu z pierwszą częścią gry to jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim poprawiono grafikę, która jest bardziej wyraźna i ułatwia poruszanie się po planszy. Również dźwięk zyskał sporo na dwóch latach przerwy i został bardziej dopracowany. W grze dodane sporo nowych jednostek, oraz co najważniejsze zmieniono trochę system tur. Chodzi o to, że w poprzedniej części Battle Isle 2 niedostępnej za free, w jednej turze można zdecydować się było albo na atak, albo na ruch co znacznie spowalniało akcję gry. W Battle Isle 2 zdecydowano się na połączenie tych dwóch akcji, które można już wykonać w jednej turze przez co gra się dużo szybciej, dlatego bardzo szkoda, ze download Battle Isle 2 jest niemożliwy.

Niestety wydawca nie zdecydował się na polonizację gry dlatego nie ukazało się Battle Isle 2 po polsku. W sieci ciężko również znaleźć jakiekolwiek spolszczenie do Battle Isle 2 co może utrudnić rozgrywkę graczom nie znającym języka angielskiego. Z drugiej strony gra posiada na tyle przejrzysty interfejs, że Battle Isle 2 pl nie jest niezbędne do jej ukończenia.

Sama rozgrywka jest bardzo przyjemna, a wprowadzone udogodnienia na pewno bardziej oddają realizm wojny. W Battle Isle 2 mamy dostęp zarówno do piechoty, czołgów, helikopterów, łodzi itd. Gra wprowadziła jednolity ekran co różni ją od pierwszej części, gdzie ekran podzielony był na dwie części różniące się od siebie funkcjami. Nowością jest też wprowadzenie zmiennych warunków atmosferycznych, które mają wpływ na przebieg bitwy, a ten po raz pierwszy w serii zyskał oprawę 3D. Niestety mogą wystąpić problemy z uruchomieniem Battle Isle 2 pod Windows 7, gdyż gra ta została wydana pod MS DOS.  Dlatego nowi gracz powinni mieć szansę wypróbować Battle Isle 2 za darmo by przekonać się czy można ją uruchomić pod nowszymi systemami operacyjnymi. Gra jest całkiem trudna, dlatego w razie problemów ściągnij kody do Battle Isle 2, które pomogą Ci w rozgrywce.  


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Battle Isle