Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Battle Academy

Kategoria: Strategiczne
Producent: Matrix Games/Slitherine
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 10.01.2012
Rozmiar: 232.1 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 397

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Wymagania sprzętowe - Battle Academy

  • Pentium 4 3 GHz
  • 512 MB RAM
  • Karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
Opis - Battle Academy

II Wojna Światowa to okres, który stał się podstawą wielu gier, należących do różnych gatunków. Battle Academy jest tytułem, który podchodzi nieco inaczej, do znanej już tematyki. Jest to strategia turowa, która przenosi nas na front, umożliwiając uczestniczenie w największych bitwach tamtych czasów.

Nim jednak zaczniemy toczyć zaciekłe walki, musimy zdecydować po stronie, którego z dostępnych krajów się opowiemy a więc z jakiej perspektywy, chcemy spojrzeć na jedną z największych wojen w historii ludzkości. Do naszej dyspozycji oddano: Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy, Wielką Brytanię, Kanadę oraz Polskę.

Rozbudowane aspekty taktyczne


Battle Academy to tytuł idealny dla prawdziwych strategów, gdyż dysponujemy sporymi możliwościami taktycznymi. Możemy planować zasadzki, korzystać z możliwości jakie daje nam ogień zaporowy a także precyzyjnie planować ruchy poszczególnych typów wojsk. Dodatkowo, w grze możemy szkolić około 100 rodzajów jednostek, różniących się potencjałem bojowym. Jakby tego było mało, każdy nasz oddział zdobywa w walkach doświadczenie, które przekłada się nie tylko na lepszą skuteczność ale też dodatkowe umiejętności, które jeszcze zwiększają i tak już duże możliwości taktyczne, którymi dysponujemy.

Prawdziwa lekcja historii


W pracach nad Battle Academy uczestniczył doświadczony historyk, dzięki czemu rozgrywka wiernie oddaje wszelkie realia historyczne. Zadbano nawet o takie szczegóły jak taktyki stosowane przez oponentów, kierowanych algorytmami sztucznej inteligencji. Ich zachowanie opiera się na strategiach, które były stosowane w czasie II Wojny Światowej. Należy więc wykorzystać fakt, że  Battle Academy jest strategią turową i mamy czas, na przemyślenie naszych posunięć. W innym wypadku możemy zostać dość szybko pokonani przez wroga, który będzie nas atakował w przemyślany sposób.

Proste tworzenie modyfikacji


Fanów tworzenia własnych modyfikacji do gier, z pewnością ucieszy fakt, że w tym wypadku łatwo można kreować własne misje i kampanie a także modyfikować poszczególne elementy, tak by dostosować je do własnych wymagań. Jeśli więc uda nam się przejść wszystkie misje, przygotowane przez twórców, możemy zająć się modyfikowaniem gry lub też poszukać gotowych scenariuszy w Internecie.

Tryb wieloosobowy


Gdy jednak stwierdzimy, że nasze umiejętności taktyczne są już na tyle wysokie, że sztuczna inteligencja nie jest dla nas żadnych przeciwnikiem, możemy swoich sił spróbować w trybie wieloosobowym. W nim, zmierzymy się z prawdziwymi weteranami wirtualnych pól bitew. Dodatkową motywacją, do uczestniczenia w tego typu rozgrywce, jest system rankingowy, który nie tylko ułatwia dobór przeciwników na odpowiednim poziomie ale obrazuje też postępy jakie czynimy.­


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Battle Academy