Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Archon: The Light and the Dark

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Strategiczne
Producent: Electronic Arts
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 16.10.2009
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, NT, 7

Brak

Wymagania sprzętowe - Archon: The Light and the Dark

  • emulator
Opis - Archon: The Light and the Dark

Archon: The Light and the Dark to świetna gra, która ukazała się ćwierć wieku temu na komputery 8-bitowe I zyskała sobie popularność na całym świecie, będąc zresztą jednym z pierwszych sukcesów początkującego wówczas, a dziś doskonale znanego wydawcy gier – firmy Electronic Arts. Czym uwiódł graczy Archon?

W Archon: The Light and the Dark mamy szachownicę składającą się z 81 pól, zaś na niej figurki rozstawione jak w klasycznych szachach. Jednak miast pionków, gońców i wież mamy tu rycerzy, czarodziejów, wróżki, jednorożce i inne baśniowe stwory. Gracze wykonują ruchy na przemian, jednak gdy przychodzi do bicia, obie figury zostają przeniesione na pole walki – może być to las, góry czy też równina. Musimy wtedy wykazać się zręcznością i własnoręcznie pokonać wroga. Jako że każda z postaci ma swe unikalne cechy, każdy pojedynek jest inny. Możesz na przykład walczyć na dystans, ciskając we wroga czary bojowe lub strzelając, lub też uderzać w bezpośrednim starciu. Jeśli do pojedynku doszło na ciemnym polu, reprezentant sił Ciemności ma nieco więcej punktów energii niż reprezentant Światła i odwrotnie, gdy walka ma miejsce na białym polu. Żeby było ciekawiej, pola zmieniają barwy co jakiś czas, co symbolicznie reprezentuje upływ dni i nocy w bitwie toczonej przez Światło z Ciemnością. Bój ten skończy się, gdy padną wszystkie figury jednej strony lub też któraś zajmie pięć wyznaczonych na szachownicy pół.

Archon: The Light and the Dark doczeka się wkrótce reedycji na pc, zaś posiadacze iPhone’a już mogą się nią cieszyć.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Archon: The Light and the Dark