Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Age of Wonders

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Strategiczne
Producent: Triumph Software
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 31.10.2011
System operacyjny: Windows

Brak

Wymagania sprzętowe - Age of Wonders

Procesor 266MHz

RAM: 32MB

Opis - Age of Wonders

Spotkanie z grą Age of Wonders, w pierwszej chwili przywodzi na myśl serię Heroes of Might & Magic. Widać wyraźnie, że twórcy wyraźnie wzorowali się na tej, chyba najpopularniejszej serii turowych gier strategicznych.

Nie jest to w żadnym wypadku wada, gdyż Age of Wonders wykorzystuje najlepsze rozwiązania. Dodatkowo, mamy do dyspozycji znacznie więcej grywalnych ras, których jest aż 12. Każda z nich dysponuje innymi jednostkami, ma to znaczny wpływ na słabe i mocne strony, każdej z dostępnych nacji. Miłym rozwiązaniem, jest też odejście od koncepcji liniowych kampanii. Tym razem, zależnie od naszych poczynań, możemy być świadkami całkowicie różnych zakończeń, opowiedzianej w grze historii.

Sama fabuła Age of Wonders, wiąże się z Doliną Cudów, nad którą rządy sprawuje mądry i sprawiedliwy czarownik, znany jako Inioch. Wszyscy pod jego rządami żyją w dostatku i pokoju, aż do czasu pojawienia się nowej rasy. Są nią ludzie, których przyciąga zjawiskowość krainy. W wyniku ataku z ich strony, ginie zarówno Iinoch jak i cały jego dwór. Przy życiu pozostaje jedynie Meandor, będący najstarszym synem władcy. Poprzysięga on zemstę na oprawcach ojca, aby zrealizować swój plan gromadzi swych zwolenników. Rozgrywkę rozpoczynamy właśnie w momencie, gdy nadciąga upragniony przez niego dzień zemsty. Grafika w Age of Wonders przypomina to, co mogliśmy oglądać Heroes of Might & Magic III. Nie mamy więc, co spodziewać się wizualnych fajerwerków. Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Age of Wonders