Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Age of Empires

Kategoria: Strategiczne
Producent: Ensemble Studios
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 08.04.2011
Rozmiar: 23,64 MB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 12416

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.
Opis - Age of Empires
Age of Empires I to pierwsza edycja kultowej serii gier strategicznych czasu rzeczywistego, opartych na wydarzeniach historycznych. Wydana w 1997 roku przez Ensemble Studios gra przenosi nas w czasy starożytności, dając możliwość rozwijania jednej z dwunastu oferowanych cywilizacji od epoki kamienia do epoki żelaza.

Twórcy Age Of Empires I dali graczom za zadanie rozwinięcie swojego państwa i odniesienie zwycięstwa nad wrogą cywilizacją. Aby tego dokonać, gracz musi dbać o zasoby (w grze mamy cztery ich rodzaje: drewno, kamień, słowo i żywność), dokonywać niezbędnych reform, budować wojsko i zaplecze gospodarcze. Producenci zaoferowali co prawda możliwość rywalizacji i zwyciężania jedynie w oparciu o osiągnięcia ekonomiczne, jednak w praktyce większość użytkowników preferuje wersję, gdzie zwycięża się w efekcie podboju.

Chociaż Age Of Empires I było pierwszą odsłoną serii, jej twórcy od razu stworzyli całą gamę wariantów rozgrywki. Mamy tak więc opcję kampanii, gdzie zwycięstwami w kolejnych etapach przybliżamy się do wypełnienia misji, tryb random map (ang. losowa mapa), death match (ang. rozgrywka na śmierć i życie) oraz rozgrywki wieloosobowej. W wariantach random map oraz death match możemy zwyciężyć albo przez militarne zdominowanie rywala, albo budowę i utrzymane cudu świata, lub też kontrolę wszystkich ruin albo artefaktów danej planszy.

Producenci zaoferowali użytkownikom możliwość wyboru jednej z dwunastu cywilizacji, należących do czterech typów kultur (azjatyckiej, bliskowschodniej, egipskiej, greckiej). Są to:
 1. Grecy
 2. Fenicjanie
 3. Minojczycy
 4. Persowie
 5. Hetyci
 6. Babilończycy
 7. Egipcjanie
 8. Sumerowie
 9. Asyryjczycy
 10. Japończycy
 11. Chińczycy
 12. Koreańczycy

Dlaczego warto zapoznać się z tą pozycją? Powodów jest wiele. Dlatego, że w ramach rozrywki pozwala nam na przyswojenie nazw i charakterystyk starożytnych cywilizacji; że jest pierwszą odsłoną jednej z najbardziej znanych i lubianych serii gier strategicznych; że rozwija myślenie taktyczne i umiejętności planowania. Można by długo wymieniać.

Oferujemy możliwość pobrania wersji trial. Zatem udanych podbojów starożytnego świata!Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Age of Empires

dodał: ~danielhaczyks , 25.02.2012

faja gra polecam tak jak inne części tej gry