Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mass Effect 2

Kategoria: RPG
Producent: BioWare
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 03.02.2010
Rozmiar: 1.87 GB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 5041

Brak

Wymagania sprzętowe - Mass Effect 2

Core 2 Duo 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 15 GB HDD
Opis - Mass Effect 2
Dużo czasu zajęło zanim usiadłem do pierwszej części Mass Effecta. Coś mi w tym wszystkim nie pasowało. RPG Science Fitction i to jeszcze najlepsze? Przekonałem się jednak w końcu, co ostatecznie skończyło się dla mnie całkowitym wyjściem ze świata rzeczywistości. Pierwsza część gry powaliła na kolana zapewne nie tylko mnie. Czy Mass Effect 2 może być lepszy? Nie może a musi, ten tytuł zobowiązuje, została mu przyklejona etykietka gry doskonałej.

Mass Effect 2 to nietypowe RPG. Wiele osób spiera się do jakiej kategorii tą grę zaliczyć, mianowicie rozchodzi się o jej prostotę. Prawda jest taka, że z klasycznych RPG mamy tutaj: lokacje i miejsca, które odwiedzamy, rozwój naszego bohatera, drużynę, podejmowanie decyzji determinujących wydarzenia w przyszłości. Wielu fanów  klasycznego Role Playing Game mogłoby się jednak obrazić na stwierdzenie czy ME 2 w istocie jest RPG-iem. Jeśli chodzi o lokację, to w drugiej części widać bardzo duży postęp, pojawiają się nowe planety, a centrum świata nie znajduje się już w zniszczonej przez żniwiarzy Cytadeli. Co do rozwoju bohatera, no cóż tutaj faktycznie można polemizować, w drugiej części system ten został jeszcze bardziej uproszczony i tak naprawdę można spokojnie ustawić sobie automatyczny progres dla swojej postaci. Kolejny problem pojawia się przy zarządzaniu drużyną, otóż nie możemy wcielić się w każdą postać, ale zawsze możemy sprecyzować gdzie ma stać, jakim rodzajem broni ma się posługiwać. Tak naprawdę są to największe mankamenty, do których można się przyczepić, ale nie ma sensu spekulować czy jest czy nie. Mass Effect 2 to RPG trochę uproszczone, co jest czasem nawet bardzo wygodne.

Fabuła nowej serii rozpoczyna się dość zaskakująco. Otóż nasz dzielny Komandor ginie podczas misji zwiadowczej. Normandia zostaje całkowicie zniszczona a część załogi ucieka kapsułami ratowniczymi. Nie będę ukrywał, że początkowy filmik jest dość przerażający, ale nie bójcie Shepard powróci. Tutaj warto zaznaczyć, że gracze pecetowi przejdą do modułu tworzenia nowej postaci, natomiast posiadacze konsol, otrzymają krótki komiks na temat wydarzeń z pierwszej części, gdzie będą mogli podejmować decyzje co ma w pewien sposób dać odczuć im klimat gry. Konwersji na PS3 czy Xboxa pierwszego Mass Effecta raczej się nie doczekamy, więc jest to ukłon producenta dla posiadaczy konsol. Wracając do fabuły, co się stało z Komandorem. Otóż minęły dwa lata od czasu kiedy ślad po nim zaginął. Przez ten czas, w tajnych laboratoriach Cerberusa – organizacji, z którą między innymi Shepard miał na pieńku w pierwszej części – pod przewodnictwem niejakiej Miranda Lawson przeprowadzany jest projekt Łazarz - czy ma on coś wspólnego z tym biblijnym Łazarzem? Otóż jego celem jest ożywienie Sheparda, gdyż we wszechświecie zaczęły znikać całe ludzkie kolonie i jest duże podejrzenie, że stoją za tym żniwiarze, a kto inny jak tylko Komandor może poradzić sobie z tą cywilizacją. Pomimo radykalności i złej sławie jaką cechuje się organizacja Cerberusa, będziemy musieli skorzystać z zaoferowanej przez Człowieka Iluzję pomocy i dowiedzieć się co stoi za znikaniem ludzi. To na tyle tytułem wprowadzenie, myślę że dalsze spoilowanie nie ma sensu gdyż to od was będzie zależało co się dalej potoczy, a dziać się będzie wiele, przed graczami będzie wiele moralnych decyzji do podjęcia, mnóstwo zadań do wykonania co wiąże się z przebyciem wielu lat świetlnych przez galaktykę.

Jeśli chodzi o grafikę to nie można jej nic zarzucić. Świetnie zrobione animacje oraz fantastyczne rysy. Fantazji grafikom z firmy Bioware tylko pozazdrościć. Filmiki wmontowane w fabułę przyciągają i doskonale zgrywają się z grą a oglądanie ich to czysta przyjemność. W podstawowej wersji mogą pojawić się małe buble, ale to kwestia spatchowania gry. Muzyka towarzysząca rozgrywce też nie odstaje od pozostałych aspektów gry, jak na grę w świecie science fiction wprowadza właściwy nastrój i klimat do tego uniwersum. Gra oferowana jest w polskiej wersji językowej czego nikomu nie polecam, w tej kwestii prace zostały brzydko mówiąc spartaczone i zachęcam do grania w wersje angielską z napisami. Wymagania gry pomimo bardzo dobrej jakości graficznej, na dzień dzisiejszy nie są jakieś wygórowane, dlatego posiadaczy pecetów nie zaskoczą one.

Mass Effect 2, to bez wątpienia gra roku 2010. Można powiedzieć to bez wahania. Moim zdaniem jej największymi zaletami to świetna fabuła i oprawa audio-wizualna. Najmilsze chwile w grze spędziłem spacerują po statku, rozmawiając z członkami załogi, czytając dzienniki, opisy ras, broni, pancerza, planet i wielu innych. Dodatkowe misje - których większość jest związana z członkami naszej załogi - wypełniało się z rozkoszą. Do tego mnóstwo małych szczególików, których dopracowanie na pewno było czasochłonne, za co wielki ukłon w stronę firmy Bioware. Serdecznie polecam to grę.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Mass Effect 2

dodał: ~^^ , 29.08.2012

to jest demo czy nie ? chce pełną wersje