Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mass Effect

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: RPG
Producent: BioWare
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 05.01.2009
System operacyjny: Windows XP, Vista

Brak

Wymagania sprzętowe - Mass Effect

Procesor: 2.6 GHz, Pamięć RAM: 1 Gb dla Windows XP, 2 Gb dla Windows Vista, Karta graficzna: min. NVIDIA GeForce 7900 GTX lub ATI X1800 XL, Miejsce na dysku twardym: 12 Gb

Opis - Mass Effect
Mass Effect to niezwykle rozbudowana gra cRPG, z elementami taktycznej gry akcji w trybie walki, osadzona w konwencji science-fiction. Głównym bohaterem gry, w rolę którego wciela się gracz jest komandor Shepard (ang. Pasterz), który wraz z dzielna załogą statku kosmicznego SVV Normandia przemierza galaktykę by zapobiec zniszczeniu rodzaju ludzkiego. Tematyka gry nawiązuje więc do klasycznej już konwencji space-opery znanej choćby z takich filmów i seriali jak Star Trek i Battlestar Galactica. Zarys fabularny gry to wydarzenia mające miejsce po 2183 roku kiedy to za sprawą okrycia technologi pozaziemskiej cywilizacji Pretan ludzi dokonali ogromnego skorku cywilizacyjnego, który umożliwił im eksplorację i kolonizacje galaktyki, a także nawiązanie (pokojowych lub nie) kontaktów z innymi inteligentnymi rasami.

Spokoju w galaktyce strzegą oddziały Windm - strażników, jednym z nich jest właśnie nasz bohater komandor Shepard. Jego głównym celem jako nowo mianowanego członka oddziału jest powstrzymanie złowrogich knowań eks-widma oficera Sarena, który planuje zniszczenie ludzkiej rasy. Bardzo szybko okaże się jednak że to nie Saren jest prawdziwym zagrożeniem, a niebezpieczeństwo wobec, którego stoi galaktyka jest o wiele bardziej poważne niż ktokolwiek się spodziewał.Mimo, że główny bohater gry został zaplanowany jako biały mężczyzna, na początku każdej nowej rozgrywki gracz może go dowolnie wykreować od podstaw wybierając spośród 6 klas postaci (jak żołnierz, inżynier czy szpieg) i odpowiednio wybierając jego talenty, które przekładają się na umiejętności postaci podczas gry. Każdorazowo gdy nasz bohater awansuje na wyższy poziom doświadczenia gracz przydziel punkty na rozwój poszczególnych talentów, a co za tym idzie jego postać zyskuje dostęp do nowych umiejętności, polepsza swoje statystyki i może dalej się rozwijać. Każda z klas posiada również unikalne zdolności, ciekawą możliwością jest również definiowanie przeszłości bohatera co również wpływa na jego zdolności i interakcję z otoczeniem. Bardzo ciekawie prezentują się również dialogi, które prowadzimy podczas gry, istotną innowacją jest możliwość wchodzenia w słowo naszym rozmówcom, tak, że konwersacja jest o wiele bardziej realistyczna i dynamiczna. Świat gry jest naprawdę ogromny i niesamowicie rozbudowany, podczas wędrówek po galaktyce Shepard i jego załoga napotkają wiele obcych ras i nowych niezbadanych miejsc, muszą jednak nieustannie mieć się na baczności i rozsądnie planować podejmowane kroki gdyż nie wiadomo, które z podejmowanych działań będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości i jaki będzie ich wymiar.

Walka w Mass Effect toczy się w czasie rzeczywistym, gracz może wydawać podstawowe komendy dla członków swojej drużyny oraz używać różnorakiej broni, którą w czasie gry można dowolnie modyfikować czasie gry. Podczas walki w dowolnym momencie można skorzystać z pauzy by wydawać rozkazy czy zaplanować dalsze posunięcia. Ponieważ w grze występuje bardzo wiele zróżnicowanych typów broni, urządzeń i pancerzy, właściwe rozdysponowanie jej pomiędzy członków drużyny tak by odpowiadała predyspozycjom poszczególnych postaci jest niezwykłe ważnym aspektem gry. Podsumowując Mass Effect to niezwykle interesująca gra cRPG, oferująca graczom ogromny świat oraz interesująca wielowątkową i nieliniową rozgrywkę. Tytuł przede wszystkim skierowany jest do fanów science - fiction lecz z pewnością zainteresuje wszystkich fanów komputerowej rozrywki na najwyższym poziomie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Mass Effect