Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Dragon Age 3

[ZAPOWIEDŹ]
Kategoria: RPG
Producent: BioWare
Data dodania: 08.06.2011
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Brak

Opis - Dragon Age 3
Dragon Age 3 to kolejna część popularnej serii gier fabularnych na PC, PS3 oraz Xbox 360, która jest tworzona przez studio BioWare. Pierwsze wydanie osadzone w Fereldenie, opowiada historię szarego strażnika, który musi stawić czoło pladze pomiotów. Druga odsłona, to wydarzenia równoległe, mające miejsce w wolnych marchiach, a dokładniej w mieście Kirkwall, gdzie swój azyl znajdują uciekinierzy przed plagą, w tym główny bohater, który kroku po kroku staje się bohaterem miasta.

Pierwsza część gry, została przyjęta przez graczy bardzo pozytywnie, zupełnie inaczej było w przypadku, drugiej odsłony, która spotkała się z falą krytyki. Co za tym czeka nas w trzeciej? BioWare świadom swych błędów, wie że Dragon Age 3, będzie musiało być pewnego rodzaju odkupieniem za grzechy, które powstały po premierze drugiej odsłony. Dlatego też, twórcy co raz to odważniej wypowiadają się na temat nowego projektu. W najnowszym wydaniu, otrzymamy duży i o wiele bardziej rozległy świat. W pewien sposób, dość odważne plany zakładają, że najnowszy Dragon Age ze swoim królestwem Ferelden, będzie niczym Tolkienowskie Śródziemie. Czy jest to możliwe? Zdecydowanie chcielibyśmy tego, ale projektantów czeka naprawdę bardzo dużo pracy.

Fabuła gry toczyć się będzie wokół dobrze nam znanego konfliktu, pomiędzy magami i zakonem templariuszy. Tym razem będzie to na tyle poważne starcie, że ogranie ono bardzo dużą część świata i dość solidnie nim zachwieje. Nasz bohater stanie pośrodku wojny i poszukując sojuszników, będzie chciał pogodzić zwaśnione strony i zażegnać niebezpieczny konflikt. Wiadomo, że prawdopodobnie nie będzie to nikt z rodu Hawke'ów, czy też przedstawiciel szarych strażników. W grze natomiast przyjdzie nam spotkać starych znajomych, jak czarodziejkę Morrigan , której odejście w pierwszej części i nierozwiązana zagadka jej dziecka, cały czas owiana jest mgłą tajemnicy.

To co spotkało się z dużą falą krytyki, to sposób ubierania członków drużyny w różnego rodzaju zbroje. Było to nie możliwe w drugiej części gry. Dragon Age 3 zaoferuje nam połączenie systemu z jedynki i dwójki. Gracze będą mogli nakładać różne elementy ubrań na swoich towarzyszy, jednakże nie zmieni to znacząco ich wyglądu. Dopiero podczas wykonywania questów związanych z naszymi przyjaciółmi, będziemy mogli znaleźć specjalne zestawy ubrań, które wpłyną na wizerunek naszych kompanów. Przedmiotów takich do znalezienia będzie dość dużo, także gracze, nie powinni mieć możliwości do narzekania na taki system rozwiązań. Zdecydowanej zmianie ma również ulec system walki, który ma powrócić do klasycznego taktycznego modelu. Przeciwnicy nie będą już spadać z nieba ani wyrastać spod ziemi, jak to było w drugiej części.

Dragon Age 3, zapowiada się dobrze. Do tytułu jednak podchodzę z dystansem, po tym jak otrzymałem kiepski produkt w postaci poprzedniej odsłony. Jestem jednak dobrej myśli i mocno kibicuje producentom, bo jest to marka warta uwagi, która zasługuje na dobry gameplay z solidną fabułą.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Dragon Age 3