Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Diablo

Kategoria: RPG
Producent: Blizzard Entertainment
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 14.09.2009
Rozmiar: 48.66 MB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 10214

Brak

Wymagania sprzętowe - Diablo

  • Pentium 166MHz,
  • 32MB RAM
Opis - Diablo

Diablo to kamień milowy w historii gier komputerowych, jak również gatunku RPG. Dzięki temu produktowi jesteśmy w stanie na własne oczy sprawdzić, jak wyglądałby gotycki, średniowieczny świat, w momencie gdy opanowałoby go zło.


Fabuła

Oczywiście, jak to w przypadku tego typu produkcji bywa, akcja gry została osadzona w świecie fantasy, który jednak (w dniu premiery) jest o wiele mroczniejszy niż to, co mieliśmy okazję oglądać do tej pory. Dzieje się tak przede wszystkim przez siejące zamęt i strach siły zła, które rozpanoszyły się po całej krainie. Tą jest królestwo Khandaras i na sam dźwięk tej nazwy niektórym właśnie przechodzą ciarki po plecach, bowiem przypominają sobie niezliczone godziny spędzone przy tym tytule. Jak nie trudno się domyśleć, prowadzony przez nas bohater będzie musiał zwalczyć zło, co będzie wiązało się z odwiedzinami w samym jego źródle.

Postać

Swoją wędrówkę rozpoczynamy w miasteczku Tristram, które stało się swojego rodzaju przyczółkiem dla wszystkich ocalałych ludzi. Tam, bez wątpienia najważniejszą lokację stanowi starożytna świątynia, która w swoich katakumbach posiada tajemne przejście do źródła zła.

Oczywiście możemy wybrać klasę naszej postaci, z trzech dostępnych: Warrior, Rogue, Sorcerer, każda z nich posiada oryginalny wachlarz umiejętności, które możemy rozwijać w trakcie prowadzenia rozgrywki. Podczas przemierzania kolejnych etapów natkniemy się również na przeróżne przedmioty, które możemy ekwipować, bądź sprzedać u jednego z dostępnych w grze handlarzy.

Początek hack&slash

Głównym celem gry jest dosłowne przebicie się do samego Diablo, czyli winowajcy całego zamieszania. Mówimy o „przebiciu się” ponieważ gra niejako przetarła szlaki dla gatunku Hack & Slash, toteż nasze zadanie będzie polegało głównie na eliminowaniu całych szwadronów przeciwników, którzy pojawiają się na naszej drodze.

Jeśli znudzi się nam gra w tryb dla pojedynczego gracza, zawsze możemy spróbować swoich sił przez sieć, czy to przez Internet, wykorzystując do tego darmowe serwery Battle.net, czy też lokalnie, do czterech graczy jednocześnie. Co więcej, możemy nie tylko wybrać standardowy tryb kooperacji, ale też wypowiedzieć swoistą wojnę innemu graczowi i zwalczać się nawzajem. ­


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Diablo

dodał: ~wojtas , 11.06.2012

Ech stare dobre diablo.

dodał: ~Lewa , 26.07.2010

Po pierwsze - ~ OSI jak chcesz gdzieś się wypowiedzieć to stosuj się do zasad ortografii.Po drugie - Szczerze się zawiodłem kiedy zobaczyłem że to tylko opis gry ale nieraz musi tak być stryjek mówił że to ekstra gra \n

dodał: ~Sajkros , 03.04.2010

Żal mi was \n\nDiablo [TYLKO OPIS GRY]\n przeczytaj sobie

dodał: ~OSI , 23.01.2010

ŻAŁ JAK TO GÓWNO ŚĆIONGNOĆ\n\n\n

dodał: ~OSI , 23.01.2010

ŻAŁ