Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Penumbra: Requiem

Kategoria: Przygodowe
Producent: Frictional Games
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 04.03.2010
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 4867

Brak

Wymagania sprzętowe - Penumbra: Requiem

Pentium III 1GHz, 1GB RAM, karta graficzna 64MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
Opis - Penumbra: Requiem

Penumbra: Requiem pl to trzecia część serii mrocznych i przerażających gier przygodowych. Można uznać Penumbra: Requiem za mod, czy po prostu niesamodzielny dodatek do Penumbra: Black Plague, wymaganej do odpalenia Requiem. Kilka miesięcy po światowej premierze zostało w 2008 r. wydane również Penumbra: Requiem po polsku.

W pierwszej części serii stworzonej przez Frictional Games, czyli Penumbra: Overture (Przebudzenie), mieliśmy okazję trafić na Grenlandię, do opuszczonej stacji badawczej. Na miejscu zamiast naukowców czekały na nas niezwykłe, budzące grozę istoty. Bohater musiał z nimi walczyć, jednocześnie próbując rozwiązać zagadkę niedawnej śmierci swojego ojca, co czyniło z Penumbra połączenie przygodówki z grą akcji (bohatera widzimy w trybie FPP). Aby poznać w najnowszej Penumbra: Requiem gameplay, zobacz film na naszej stronie (filmy z Penumbra: Requiem w dziale download – na naszej stronie wszystkie materiały z gry Penumbra: Requiem są za darmo).

Twórcy gry wpadli na interesujący pomysł w ramach samego interfejsu, co wpływa jednak na inne elementy rozgrywki – otóż wszystko w grze ma swój ciężar, by rzecz dosłownie – aby otworzyć szufladę, czy drzwi, musimy je „popchnąć” za pomocą myszy. Tworzy to dość nietypowe i ciekawe wrażenie interakcji z wirtualnym światem gry, co wzmaga jeszcze napięcie powszechnie panującej atmosfery tajemnicy i zagrożenia. Swoje robią też muzyka i liczne niepokojące dźwięki rozlegające się wokół. Zobacz już teraz trailer i gameplay z Penumbra: Requiem free w “dodatkach” po prawej. Przypominamy też, że nie wydano wersji konsolowych Penumbra: Requiem na xbox ani Penumbra: Requiem ps3.

Dalsze losy bohatera mogliśmy poznać w sequelu Penumbra: Black Plague (Czarna Plaga), który zaczynał się od uwięzienia postaci w podziemnej sieci korytarzy. W podobnym klimacie dzieją się też wydarzenia najnowszej części (screeny z Penumbra: Requiem do pobrania z naszej galerii). W rozgrywce w Penumbra: Requiem pomaga spolszczenie przygotowane przez polskiego dystrybutora, dzięki czemu łatwiej nam podążać za fabułą ostatniej części serii. Tym razem Philip ma poznać całą prawdę o niewyjaśnionych dotąd zagadkach z przeszłości, przemierzając kolejne osamotnione lokacje. Jak pokazuje dostępny na naszej stronie, przedstawiający Penumbra: Requiem trailer – w grze trudno będzie nam rozróżnić jawę od snu i prawdę od fałszu, a mroczny klimat poprzednich części osiąga tu swoje apogeum. Potrzebne do uruchomienia Penumbra: Requiem pc wymagania sprzętowe są niewielkie - Pentium III 1GHz, 1GB RAM i karta graficzna 64MB.

Jeśli zdecydujesz się na zakup Penumbra: Requiem, pobierz koniecznie najnowszy patch (dostępny na naszej stronie lub w sieci po wpisaniu Penumbra: Requiem patch w wyszukiwarce).Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Penumbra: Requiem