Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

World of Warcraft

Kategoria: MMORPG
Producent: Blizzard Entertainemnt
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 16.01.2009
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 27305

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Wymagania sprzętowe - World of Warcraft

Pentium III 800 MHz, 256MB RAM, karta grafiki 32MB (GeForce 2 lepsza), 4 GB HDD, podłączenie do Internetu
Opis - World of Warcraft

World of Warcraft to gra, która ma znaczący wpływ na gatunek MMORPG. Tytuł ten, zabiera nas w podróż do Azeroth. Krainę tą, ostatni raz mieliśmy okazję odwiedzić w WarCrafta III: The Frozen Throne. Niestety świat nadal jest z niebezpieczeństwie, napięcia pomiędzy jego mieszkańcami ponownie narastają a dodatkowo daje o sobie znać zło, które odradza się, zagrażając ponownie żyjącym istotom.

Wszystkie rasy, ponownie są zmuszone stanąć do walki, która przez nieustające konflikty, stała się już właściwie nieodłącznym elementem ich życia. Mimo zbliżającego się zagrożenia, nie byli jednak w stanie się w pełni zjednoczyć, powstały dwie, wzajemnie zwalczające się frakcje.

Pierwsza to Sojusz, który zrzesza ludzi, nocne elfy, gnomy i krasnoludy. Drugą stroną konfliktu jest Horda, do której należą mniej przyjazne rasy, wśród których znajdują się nieumarli, orkowie, taureni a także trolle. Kraina Azeroth jest niezwykle zróżnicowana, mamy okazję odwiedzić zarówno mroźne nieprzyjazne zakątki, jak i porośnięte bujną roślinnością dżungle. Jako że świat gry jest niezwykle rozległy bardzo przydatne są wierzchowce, które znacznie ułatwiają podróżowanie.

Co ciekawe część z nich to stworzenia latające, dzięki czemu umożliwiają nam dotarcie w trudno dostępne rejony. Ich odmian jest wiele, niektóre są zarezerwowane dla przedstawicieli konkretnych ras a z innych mogą korzystać wszyscy bez ograniczeń. Nim jednak postanowimy skorzystać z tego ułatwienia w podróżowaniu, powinniśmy się zatroszczyć o to by nasza postać opanowała odpowiednią umiejętność związaną z jeździectwem, przynajmniej w podstawowym stopniu.

Co ciekawe, większość lokacji jest zamieszkana. Nie zawsze jednak istoty, zamieszkujące dany region są do nas przyjaźnie nastawione. Często musimy liczyć się z tym, że rdzenni mieszkańcy danego obszaru, zaatakują nas gdy tylko pojawimy się na ich terenie. Jako że World of Warcraft to gra sieciowa, możemy konfrontować nasze umiejętności nie tylko ze stworzeniami, którymi kierują zaprogramowane algorytmy ale też żywymi graczami.

Właśnie możliwość walki z nimi, jest prawdziwą esencją rozgrywki, w grach takich jak World of Warcraft. Fanom RPG z pewnością do gustu powinno przypaść bogactwo ras, których przedstawicielem może być nasza postać. Podobnie jest w przypadku klas, których również jest wiele. Dzięki temu, nasz bohater może być dopasowany do stylu rozgrywki, który cenimy najbardziej.

Oczywiście wykonywanie zadań a także walka a więc podstawowe elementy rozgrywki w World of Warcraft, dostarczają nam doświadczenie. Umożliwia ono rozwijanie naszej postaci i zdobywanie kolejnych poziomów, co wiąże się nie tylko z poprawą podstawowych współczynników ale też możliwością poznania wielu umiejętności. Oczywiście wykonywanie zadań i walka to nie jedyne czynności, którym możemy się poświęcić podczas gry w World of Warcraft.

Dla graczy, których nudzi klasyczny styl rozgrywki, przygotowano szereg zajęć, którym można się poświęcić. Możemy się skupić choćby na alchemii czy inżynierii. Azeroth jest światem, który nieustannie się zmienia, twórcy gry dbają o to by gracze nie odczuwali monotonii. Efektem tego, są liczne okolicznościowe wydarzenia, udostępnianie co pewien czas nowych lokacji a także wprowadzanie poprawek, balansujących rozgrywkę.

Grafika prezentuje się dość specyficznie, wielu graczy twierdzi, że jest zbyt cukierkowa. Należy jednak docenić zalety z tego wynikające. Gra ma dość niskie wymagania sprzętowe a dodatkowo po oprawie wizualnej, nie widać zbytnio czasu, jaki już minął od premiery. Warto więc docenić silnik graficzny, na którego zastosowanie się zdecydowano. World of Warcraft to gra niesamowicie popularna. Na całym świecie gra w nią kilka milionów graczy. Nie ma więc problemu by znaleźć zarówno kompanów do podróży w najniebezpieczniejsze zakątki, jak i przeciwników do pojedynków.

Potencjał społeczności wykorzystano, oddając do naszej dyspozycji rozbudowane funkcje związane z gildiami. Dają nam one całkiem nowe możliwości i zmieniają oblicze rozgrywki, znacznie ją uatrakcyjniając. Oprócz nich istnieją też frakcje, czyli specjalne organizacje w obrębie, których możemy zdobywać reputację i zyskiwać w ten sposób różnego rodzaju przywileje. Aby jednak zasłużyć sobie w nich na szacunek, musimy się naprawdę postarać. Jest to więc zadanie dla graczy, którzy poznali już świat świat gry i są gotowi podjąć się wielu wyzwań.

Niestety za możliwości jakie oferuje nam World of Warcraft, musimy płacić, gdyż autorzy gry wymagają regularnego uiszczania abonamentu. Dla osób, które chcą się zapoznać ze światem Azeroth, bez konieczności ponoszenia kosztów, przygotowano jednak wersję darmową, która ogranicza maksymalny poziom doświadczenia, jaki możemy osiągnąć. Pozwala jednak przekonać się, czy rozgrywka przypadnie nam do gustu.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: World of Warcraft

dodał: ~BOT , 18.02.2012

To jest POLSKA wersja ??

dodał: ~ADMINISTRATOR , 23.01.2011

pobranie jest proste kliknijcie poprostu pobierz teraz http://pobierz.pl/gry/windows/mmorpg/world-of-warcraft/pobierz

dodał: ~Master276 , 17.01.2011

NIE WIEM,MOŻE SCIAGNIJ Z INTERNETU NAJNOWSZE STEROWNIKI :D\nWIKI: ENIAC Elektroniczny i Numeryczny Integrator i Komputer) – komputer skonstruowany w latach 1943-1945.ENIAC miał masę ponad 27 ton, zawierał około 18 000 lamp elektronowych i zajmował powierzchnię ok. 140 metrów kwadratowych. Nie posiadał pamięci operacyjnej i początkowo programowany był przez przełączanie wtyków kablowych, później za pomocą kart perforowanych.Zaprzestano jego używania w 1955.

dodał: ~pierdolec9000 , 16.01.2011

moej eniac z 45 ni chce sciagac tego zawieszo sie czemu??

dodał: ~Miterson , 18.12.2010

gałem w to kiedys zawalista gra\n

dodał: ~Sojusz , 03.12.2010

przeczytajcie 4 słowa w drugim wersie jak on może być po polsku\nprzeczytaj zanim zaczniesz komentować\n

dodał: ~sa , 13.11.2010

okej\n

dodał: ~patros , 25.09.2010

i kto ta gierke wymyslil ??

dodał: ~chujek , 04.09.2010

tojest po polsku???

dodał: pisar13 , 26.05.2010

Jak to klikam to wyskakuje załóż konto.

dodał: ~xXDenioXx=] , 03.05.2010

Lol ślepi jestescie przecierz pisze chyba 2 mm pod opisem-.-.\n

dodał: ~Roxi , 19.03.2010

Czemu to po angielsku wyskakuje ? No ale ja naszczęśćie znam .

dodał: ~Thorus , 04.03.2010

Jak to pobrać ( o kur)

dodał: ~1111 , 04.03.2010

jak pobrac????????

dodał: ~jajko , 02.01.2010

na ile ten trial ?

dodał: ~jako , 26.12.2009

Twój komentarz

dodał: ~hhhh , 05.10.2009

jak pobraci\n

dodał: ~MOPa , 05.05.2009

no i zal tylko na 10 dni

dodał: ~ja fvc , 01.05.2009

jak to pobrac\n