Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Saper

Kategoria: Logiczne
Producent: Grzegorz Gajowski
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 20.07.2009
Rozmiar: 348.5 kB
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, NT
Liczba pobrań: 17570

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Wymagania sprzętowe - Saper

Procesor: 200 Mhz

Pamięć RAM: 16 MB

Karta graficzna: 16 MB

Opis - Saper
Gra Saper to znana wszystkim pozycja, która powstała w 1981 roku, a która jest dołączana do wszystkich wersji systemu Windows. Chyba każdy gracz spotkał się kiedyś z tym tytułem, a na pewno nie jeden spędził przy niej długie godziny. Choć związek tej logicznej gry z systemem Windows jest bezsporny to trzeba zaznaczyć, że gra ukazała się także pod Linuxa i inne systemy operacyjne, a także jako osobna aplikacja. Jest wiele różnych odmian gry Saper różniących się przede wszystkim ilością pól, ich kształtem, a także trybem rozgrywki. Jednak same zasady gry pozostają niezmienne. Zadaniem gracza jest odkrywanie kolejnych pól na planszy w ten sposób by nie natrafić na licznie osadzone miny. W przypadku gdy gracz natrafi na jedną z nich następuje koniec gry. Aby ułatwić odkrywanie poprawnych pól zawierają one cyferki informujące gracza o obecności min w pobliżu danego pola, dzięki czemu gracz może je unikać. Saper działa z XP, Vista, a także ze starszymi wersjami systemu operacyjnego Windows. Niektóre aplikacje pozwalają także na grę w Saper online co dodatkowo uatrakcyjnia rozgrywkę.

Klasyczny Saper w porównaniu do wersji dostępnej na naszym serwisie różni się o znacznie mniej rozbudowaną planszę. Jeśli chodzi o opcje to również ich liczba jest dużo większa niż w grze Saper znanej z Windows. Można ustawić zarówno ilość min na planszy, jak i jej wielkość. Najmniejsza plansza może składać się z trzech wierszy i kolumn, natomiast największa z dwudziestu. Sterowanie odbywa się oczywiście za pomocą myszki komputerowej. Lewy przycisk służy do odsłaniania pola, natomiast prawy do oznaczania miejsca w którym jesteśmy przekonani, że znajduje się mina. Przycisk środkowy możemy użyć do oznaczenia pytajnikiem pola co do którego nie jesteśmy pewni. Inne wskaźniki informują gracza o liczbie min, upływającym czasie, oraz o liczbie pytajników na planszy. Download Saper jest bardzo szybki, gdyż gra zajmuje bardzo mało miejsca. Oczywiście jest to gra freeware. Pobierz grę Saper i spróbuj pokonać kolejne plansze unikając licznych min.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Saper

dodał: caro , 11.08.2015

Nie działa pobieranie gry, zrzuca na brak łączności

dodał: ~xxx , 04.01.2011

@nevermint\nco ty pier...? W win7 jak najbardziej są wbudowane gry (tylko trzeba umieć je zainstalować).

dodał: ~nevermint , 21.11.2010

niestety, na Windows 7 nie ma już wbudowanych gier... tęsknię za Saperem! Jak dobrze, że można go ściągnąć!

dodał: ~magda , 06.11.2010

gra fajna ale w oryginale ta wersja ma blędy niestety

dodał: ~K , 27.06.2010

jaki program potrzebuję do otwarcia pliku

dodał: ~Cristiano Ronalso , 27.12.2009

gdzię to pobrać??

Logiczne