Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Q.U.B.E.

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Logiczne
Producent: Toxic Games
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 26.01.2012
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Brak

Wymagania sprzętowe - Q.U.B.E.

  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (2.5 GB RAM - Vista/7)
  • Karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 1 GB HDD
Opis - Q.U.B.E.

Obydwie części gry Portal, odniosły bez wątpienia spory sukces. Skłoniło to wielu twórców, do tworzenia tytułów w podobnej konwencji. Tą ścieżką postanowiło też podążyć kilku studentów, którzy stworzyli grę o nazwie Q.U.B.E.

­Początkowo efekt prac miał jedynie uczelnianym projektem, udało im się jednak zebrać odpowiednie środki finansowe, dzięki którym gra trafiła do systemów dystrybucji elektronicznej.
­

Ćwiczenie dla szarych komórek


Podobieństwa do serii Portal, widzimy już na początku rozgrywki. Środowisko, w którym się poruszamy, wyraźnie nawiązuje do obszarów, które odwiedzaliśmy już w pierwowzorze, stworzonym przez Valve. Jak można się domyślać, nie posiadamy żadnej broni. Do interakcji z otoczeniem, służą dwie rękawi­ce. Przy ich pomocy, manipulujemy sześcianami, z których zbudowany jest przedstawiony świat, tak by rozwiązywać kolejne zagadki logiczne. Może się więc wydawać, że rozgrywka w Q.U.B.E. jest prosta. Początkowo faktycznie tak jest, jednak poziom trudności rośnie stopniowo i pod koniec gry, musimy się już nieźle nagłowić by rozwiązać przygotowane dla nas zagadki.

Szczypta innowacyjności


Grafika nie wyróżnia się w jakiś szczególny sposób, ani pozytywnie ani negatywnie. Trzyma solidny poziom, który oferowały nam już obydwie części Portala, do których nawet w tym aspekcie, Q.U.B.E. wyraźnie nawiązuje. Doskonałym dopełnieniem oprawy wizualnej jest muzyka, która perfekcyjnie buduje klimat rozgrywki, pozwalając zatracić się w tajemniczym świecie zagadek logicznych. Cechą szczególną Q.U.B.E. jest brak fabuły, mimo to jednak koniec gry jest niezwykle zaskakujący, o czym przekona się każdy kto zdecyduje się zagrać w ten tytuł i zaliczyć wszystkie dostępne poziomy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Q.U.B.E.

dodał: ~Trolilol , 08.07.2012

Fajne :3

Logiczne