Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Portal

Kategoria: Logiczne
Producent: Valve Software
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 18.08.2009
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 11679

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Wymagania sprzętowe - Portal

  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • łącze internetowe
Opis - Portal

Portal powstał w dość nietypowych okolicznościach. Początkowo Valve Software, nie planowało stworzenia tego tytułu. Pomysł na jego wyprodukowanie, pojawił się podczas prac nad kolejnym dodatkiem do gry Half-Life 2.

Rozgrywka opiera się na odpowiednim wykorzystaniu, pewnego urządzenia, które w skrócie nazywa się ASHPD. Tworzy ono portale, które umożliwiają szybkie przemieszczanie się, z jednego miejsca w drugie. Możemy jednak też wykorzystywać je, do przenoszenia nawet najcięższych przedmiotów. Właśnie tą właściwość, musimy wykorzystywać przez całą rozgrywkę. Zagadki logiczne, które napotykamy na swej drodze, zostały przygotowane właśnie z myślą, o odpowiednim wykorzystaniu portali.

Niech nas jednak nie zwiedzie fakt, że na początku zadania są proste. Poziom trudności gry Portal dość szybko zacznie rosnąć a każda kolejna zagadka, będzie wymagała coraz więcej kombinowania. Warto przy tym pamiętać o sztucznej inteligencji, która komunikuje się z nami, przez cały czas pobytu w laboratorium. Udziela nam ona cennych informacji, z których warto korzystać. Dzięki wykorzystaniu Source, czyli silnika, który z powodzeniem napędza Half-Life 2, grafika prezentuje się naprawdę nieźle a pomieszczenia, po których się poruszamy, wykonane są starannie. Jedynym aspektem do jakiego można by się tak naprawdę przyczepić, jest brak trybu wieloosobowego. Portal nie oferuje nam zbyt długiej rozgrywki, więc dla niektórych może to być wadą. Mimo to, warto jednak sięgnąć po ten tytuł, choćby ze względu na to, że jest to niezwykle unikatowa gra.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Portal

dodał: ~~FireFox , 08.06.2012

e mam zainstalowanego tego portala ale jak go wlaczyc przez steama?\\n

dodał: ~portal2fun , 10.04.2012

z checią zobacze 1 czesc mojej ulubionej girki polecam portal 2 ze spolszczeniem

dodał: ~DOBRY MUDZYN , 16.06.2010

Ja chcę w to grac ;//// bende plakał

dodał: kerio125 , 09.04.2010

macie steama a ta gra kosztuje 12$ na steamie

dodał: ~gabriel0 , 18.03.2010

gdzie to sie pobiera??

dodał: ~FireFox , 13.01.2010

Jak to nie gra??? ;p Gra

dodał: Czaro , 12.01.2010

hehe szkoda ze nie gra

Logiczne