Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

The Darkness 2

Kategoria: Gry akcji
Producent: Digital Extremes
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 17.01.2012
System operacyjny: Windows XP, 7
Liczba pobrań: 704

Brak

Wymagania sprzętowe - The Darkness 2

Procesor: Quad Core 2.4 GHz
Pamięć operacyjna: 2 GB RAM
Karta graficzna: 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
Dysk twardy: 10 GB
System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7


Opis - The Darkness 2
The Darkness 2 to kontynuacja świetnej, pierwszoosobowej strzelaniny, która została oparta o nie mniej dobry komiks.

W grze wcielamy się w postać Jackiego Estacado, szefa rodziny przestępczej, który rozpoczyna swoją walkę z tak zwanym Bractwem, tj. bliżej nieokreśloną i owianą mgłą tajemnicy organizacją, pragnącą zapanować nad tytu­łową Ciemnością.

Zwykły, niezwykły bohater

To właśnie główny bohater stanowi najbardziej przyciągający element rozgrywki, bowiem może nie tylko korzystać z dostępnego uzbrojenia, ale w walce z przeciwnikami również wykorzystywać nieobce mu demoniczne moce.

Producenci The Darkness 2 mają za sobą prace przy tak znanych tytułach, jak BioShock 2 czy Dark Sector, możemy więc być spokojni o dobrą, efektowną rozgrywkę. Warto jednak od razu zaznaczyć, ze jest to produkt niebywale wręcz brutalny, toteż nie polecamy go młodszym graczom.

Scenariusz i historia

Produkt Digital Extremes to jednak nie tylko napakowana akcją strzelanka, liczy się w nim bowiem również scenariusz, za który odpowiada nie kto inny, a sam Paul Jenkins, znany m.in. z Hellblazera czy Spider-Man'a.

Pomimo że nasza postać stara się żyć normalnie, to jednak demony przeszłości zdecydowanie nie dają o sobie zapomnieć, co więcej demoniczne moce raz po raz ujawniają się, w najmniej oczekiwanym momencie. Jak nie trudno się domyślić, osoba związana z mafią (a Jack gra tutaj rolę ojca chrzestnego) musi liczyć się z tym, że jego rodzina nastawiona jest na ciągłe niebezpieczeństwo. Po jednym z bezpardonowych ataków na najbliższych Jack decyduje się na prywatną vendettę, podczas której pozna, wspomniane wyżej Bractwo, chcące okiełznać siłę Ciemności, jaką włada również nasz bohater.

System walki i grafika

Po raz kolejny, wzorem pierwowzoru, furorę zrobi system zwany „quad wielding”, czyli użycie dwóch, specjalnych, demonicznych ramion, z których jedno jest w stanie przecinać wrogów i otoczenie, drugie zaś łapać wszelkie przedmioty i ciskać nimi na imponujące odległości.

Graficznie produkt prezentuje się naprawdę przyjemnie, ciężko przyczepić się do jakiegokolwiek elementu. Niektórzy z Was na pewno pamiętają grę pt. XIII, w której zastosowano, oryginalną, jak na tamte czasy technologię cell-shadingu. Podobną możemy zobaczyć właśnie w The Darkness 2, co zdecydowanie polepsza grafikę zawartą w tym shooterze. 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: The Darkness 2

dodał: marko4552 , 30.06.2012

FAJNE\n