Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Rage

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Gry akcji
Producent: id Software
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 17.12.2009
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Brak

Wymagania sprzętowe - Rage

Core 2 Quad 2 GHz,

4 GB RAM,

karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza),

25 GB HDD,

Windows XP/Vista/7

Opis - Rage
Rage to najnowszy tytuł id Software, studia nierozerwalnie łączonego z grami, takimi jak Doom czy Quake.

Co ciekawe gra ta jest de facto pierwszym zupełnie nowym pomysłem wspomnianego wyżej studia od 1996 roku. Za jej stworzenie odpowiada sam John Carmack, którego powinien znać każdy, szanujący się gracz FPS. Sam produkt nie jest do końca zwykłą strzelanką, bowiem znajdują się w niej również elementy RPG oraz wyścigowe, można też powiedzieć, że zahaczające o elementy przygodowe. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że świat, w którym przyjdzie nam toczyć przygodę jest podobny do hitów, takich jak: Fallout czy film Mad Max. Zniszczone, post apokaliptyczne krainy, należące do poszczególnych, złowrogo nastawionych frakcji, wszędobylskie stwory maści wszelakiej oraz gdzieniegdzie rozrzucone ludzkie osady – tak w skrócie wygląda miejsce akcji Rage.

Jak mówią sami producenci, głównym bohaterem jest ktoś w rodzaju herosów z dawnych, amerykańskich kart czy komiksów, bowiem jego celem jest wyzwolenie ludzkiej rasy nie tylko z rąk wojskowego reżimu, ale również uchronienie ich przed potworami. Interesującym elementem jest pustynny łazik, skonstruowany w stylu znanego, amerykańskiego buggy, będący nie tylko głównym środkiem transportu, ale również dochodu, bowiem dzięki niemu zdobywamy pieniądze, poprzez uczestnictwo w odpowiednio przygotowanych wyścigach. Pojazd możemy modyfikować za zdobyte pieniądze, jak również wydać je na ulepszenie broni czy też umiejętności samej postaci. Opcji modyfikacji jest więc sporo co cieszy, szczególnie w grze produkcji id Software.

Świat gry jest rozbudowany i niezwykle zróżnicowany, choć dominuje w nim typowo pustynny, suchy klimat. Niektóre rejony są tak duże, że bez wspomnianego wyżej pojazdu nie ma sensu ich przemierzać, gdyż zajmuje to naprawdę sporo czasu. Taki zabieg wiązał się oczywiście z zaimplementowaniem nowego silnika graficznego, który jednak działa nieco inaczej niż produkty konkurencji. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z dwoma takimi silnikami, jeden z nich odpowiada za odpowiednie nałożenie tekstur na otoczenie, drugi zaś skupia się na pozostałych elementach.

Fani multiplayera również znajdą tu coś dla siebie, przygotowanych zostało bowiem kilkanaście odrębnych map oraz trzy standardowe tryby rozgrywki tj: deadmatch, capture the flag, team deadmatch. 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Rage