Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Quake Live

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Gry akcji
Producent: id Software
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 13.07.2009
System operacyjny: Windows

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.
Opis - Quake Live

Quake to g­ra-legenda, która mimo upływu czasu wciąż posiada rzesze fanów. Z pewnością ucieszą się oni na wieść o nachodzącym tytule Quake Live, który ukaże się pod koniec lata 2009 roku. I jak już sugeruje sama nazwa, będzie to gra przeznaczona wyłącznie do rozgrywek w trybie multipalyera.


Nie wiadomo, czy ukaże się Quake Live pl. Jeśli jednak nawet nie będziemy mieli do czynienia z Quake Live po polsku, to gameplay zostaje taki sam. Bazowany jest on w dużej mierze na trzeciej odsłonie Quake, jednak poszerzono tutaj elementy związane ze społecznościami sieciowymi. Tak wiec będzie tu można zrzeszać się w społeczność, posiadać listę własnych przyjaciół, miejsce w rankingu światowym oraz tym podobne sprawy. Wszystko to będzie dostępne bez opłat, bowiem w Quake Live pogramy za darmo. Minusem jednak będzie to, że podczas zabawy pojawiać się będą w grze reklamy, ale to chyba niewielkie utrudnienie w zamian za możliwość swobodnej zabawy.


Aktualnie trwają testy wersji beta Quake Live, podczas których zawodowi testerzy oraz fani serii z całego świata sprawdzają grę pod kątem błędów i grywalności. Ma to sprawić, że finalny produkt (przypominamy – Quake Live będzie za free) pozbawiony będzie jakichkolwiek wad. Kolejnym atutem gry jest to, że wymagania Quake Live będą dość niskie, przez co w zabawie wezmą udział nawet posiadacze słabszych komputerów. No a sama gra to bezustanna strzelanina. Przemierzając kolejne plansze gracz gromadzi nowe broni, uzupełnia pancerz i zbiera Power-upy. Lista możliwych ruchów to bieg, wychylanie się zza osłon, skakanie, kucanie oraz cichy chód – ten przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy przeciwnika zajść od tyłu.


Niestety, nie udostępniono przedpremierowo żadnych materiałów Quake Live do pobrania. Dlatego też warto zaznaczyć, że w grze będzie pięć zabawy: dwa dla pojedynczego gracza oraz trzy zespołowe. W singlowych z kolei dwie opcje: wszyscy przeciwko wszystkim (czyli wygrywa ten, kto podczas wyznaczonego czasu da się najmniej razy zabić) oraz „jeden na jeden”, czyli pojedynek dwóch graczy. Zabawy zespołowe to oczywiście team deathmatch, gdzie rywalizują ze sobą dwie drużyny, capture the flag – czyli przejęcie flagi przeciwnika i utrzymani jej przez określony czas oraz wojna dwóch teamów, w której zabici nie odradzają się, zaś wygrywa ten zespół, którego członkowie pozostaną przy życiu. Jak więc widać, emocji w grze nie zabraknie. Tym bardziej, że przygotowano tu kilkanaście placów boju, zarówno na planecie, jak tez i na statku ksomciznym.


Z dostępnych broni będzie tu między innymi specjalna rękawica, łącząca w sobie cechy piły z miotaczem elektryczności, wyrzutnia rakiet, miotacz granatów, shotgun (idealny na bliskich dystansach) oraz proxy launcher, czyli miotacz min zbliżeniowych, pokrywający cała okolicę tymi śmiertelnymi pułapkami. Dostępne Power-upy to między innymi tymczasowe ulepszenie zbroi, jetpack, dzięki któremu gracz może latać, doładowanie zdrowia oraz zwiększenie zadawanych bronią obrażeń. Są również dostępne bonusy drużynowe, tak więc gdy jeden członek teamu „zaliczy” ulepszenie, wpłynie ono na wszystkich członków zespołu.


Za powstanie gry odpowiada studio id Software, znane prócz serii Quake z innego dynamicznego shootera fpp – Doom. Download Quake Live będzie możliwy już w tym roku. Gra powinna również działać na najnowszych systemach operacyjnych, pogramy więc w Quake Live mając Windows 7.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Quake Live