Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Half-Life: Blue Shift

Kategoria: Gry akcji
Producent: Valve
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 06.12.2011
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 1573

Brak

Wymagania sprzętowe - Half-Life: Blue Shift

Pentium II 300MHz,

64MB RAM,

akcelerator 3D

Opis - Half-Life: Blue Shift

Blue Shift to drugi, oficjalny dodatek do wyśmienitej gry FPP Half-Life. Tym razem, znów pojawiamy się w kompleksie Black Mesa, jednak w zupełnie innej roli, jako pracownika ochrony.

„Niebieska Zmiana”, bo tak należy tłumaczyć ten tytuł to ciekawe odświeżenie całej serii, bowiem po raz pierwszy nie potrzebujemy podstawowej wersji gry by cieszyć się rozgrywką. Dodatek odpala się sam, co więcej jego silnik graficzny został zmodyfikowany w taki sposób, by stać się przejrzystym i bardziej szczegółowym. Bardzo fajne jest to, że modyfikacje graficzne obejmują również Half-Life oraz pierwszy dodatek pt. Opposing Force, jeśli zdecydujemy się je zainstalować po uprzedniej instalacji Blue Shift. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy w stanie rozpocząć rozgrywkę jeszcze raz, ale na nowym silniku graficznym, co bez wątpienia jest atutem. Wszystko, dzięki tak zwanemu Definition Pack, dogrywanemu osobno z poziomu płyty z Blue Shift.

Jak nie trudno się domyśleć, naszym głównym zadaniem jest ochrona naukowców znajdujących się w kompleksie Black Mesa, oraz sprawdzenie niedostępnych dla pozostałych pracowników, tajemniczych pomieszczeń całego laboratorium. Oczywiście na naszej drodze staną hordy potworów, które rozpanoszyły się po nieudanym eksperymencie z udziałem Gordona Freemana, ale również żołnierze, którzy przybyli by go zabić (w jednego z nich mogliśmy się wcielić w pierwszym dodatku). Jak więc widać, poznamy znaną już historię, ale z trzeciego punktu widzenia. Co ciekawe już sam jej początek jest skonstruowany tak by zakleszczyć się z oryginałem.

W pierwszych minutach gry znajdujemy się bowiem przy wejściu do pomieszczenia ochrony, do którego nie możemy się dostać, a torami kolejowymi nieopodal nas przejeżdża nie kto inny, a sam Gordon Freeman. Grając w Half-Life, na pewno pamiętamy, jak jechaliśmy owym wagonem, a w pewnym momencie pracownik ochrony dobijał się do zamkniętych drzwi. Tym razem stoimy po drugiej stronie – piękne, nieprawdaż?

Oprócz grafiki poprawiona została również animacja postaci oraz ich sztuczna inteligencja przeciwników, co oczywiście sprawia, że gra się zdecydowanie przyjemniej, ale i trudniej. Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Half-Life: Blue Shift