Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Half-Life 2

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Gry akcji
Producent: Valve
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 29.03.2010
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Brak

Wymagania sprzętowe - Half-Life 2

Procesor: Pentium 4 2.4 GHz

RAM: 512 MB

Grafika: 64 MB (GeForce 4 Ti4400 lub lepsza)

Miejsce na dysku: 4.5 GB HDD

Opis - Half-Life 2
Half-Life 2 to kontynuacja przeboju sprzed lat, uznawanego przez wielu za jedną z najlepszych gier akcji w historii. Tym razem pojawiamy się w miejscu zupełnie odmiennym niż znany z poprzednich odsłon kompleks Black Mesa.

Już na samym początku należy wspomnieć, że za fabułę gry, po raz kolejny odpowiada Marc Laidlaw, czyli osoba, która jest głównym „winowajcą” tła fabularnego pierwszej części. Już sam ten fakt stanowi olbrzymią zaletę Half-Life 2, a plusów jest znacząco więcej. Akcja gry, która dzieje się po wydarzeniach znanych z jedynki,  przenosi nas do tajemniczego miasta City 17,  najprawdopodobniej znajdującego się gdzieś we Wschodniej Europie. Oczywiście Half-Life bez potworów jest jak kwiat bez zapachu, toteż wspomniane miasto zostało najechane przez całe hordy, znanych i lubianych stworzeń z tajemniczej planety X. Jako Gordon Freeman, były naukowiec, dziś człowiek pracujący dla tajemniczego G-Man'a, musimy stawić czoła całej inwazji. Podłoże polityczne całego procederu jest jednak o wiele bardziej skomplikowane niż mogłoby się na początku wydawać.

Jeśli wierzyć twórcom, całość daje nam około 40 godzin naprawdę dobrej, solidnej zabawy, na 12 zróżnicowanych etapach, stworzonych tak, by każdy z nich był niepowtarzalny. Będziemy więc walczyć na przedmieściach, w samym mieście, na pokładzie olbrzymiego lodołamacza i innych. Etapy skonstruowane są przepięknie, przypominają niekiedy standardowy, wschodni styl budownictwa bloków, co z jednej strony zachwyca, z drugiej zaś wprowadza w smutny i przygnębiający nastrój, ale też dokładnie takie było zamierzenie twórców gry. City 17 jest bowiem tylko z pozoru bezpiecznym i pełnym wdzięku miejscem. Już po kilkudziesięciu minutach łatwo zauważymy, że ucisk i terror są tu na porządku dziennym.

W grze spotkamy kilku starych znajomych, zarówno ze strony wrogów, jak i przyjaciół, jest to więc przyjemna sentymentalna podróż do roku 1999, kiedy to premierę miał Half-Life. Całość oprawy audio-wizualnej została skonstruowana na nowym silniku Source. Dzięki niemu jesteśmy w stanie oglądać naprawdę interesujące tekstury, świetne efekty wolumetryczne, oraz niebagatelną fizykę zarówno obiektów, jak i napotkanych postaci czy w końcu samego głównego bohatera. Oczywiście wiąże się to z większymi wymaganiami sprzętowymi, ale te dziś nie powinny stanowić dla nikogo najmniejszego problemu.

Bez wątpienia atutem tej produkcji jest możliwość wykorzystania otoczenia według własnych preferencji. Możemy więc wykorzystać np. znalezioną beczkę by stworzyć z niej prowizoryczną ochronę, czy cisnąć we wroga, zadając dodatkowe obrażenia. Nieocenioną pomoc stanowi tu tak zwany Gravity Gun, będący nowością w serii Half-Life. Oprócz niego do naszej dyspozycji otrzymamy również całą masę innego typu „pukawek” od pistoletów zaczynając, na wyrzutniach rakiet kończąc. Pojawi się również nieśmiertelny łom.

Half-Life 2 to produkt zdecydowanie godny polecenia, który przyciąga przede wszystkim niebagatelną historią, ale również zawiesistym, nie mniej jednak świetnym klimatem.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Half-Life 2

dodał: ~szymek934 , 08.06.2013

EXTRA GRA

dodał: ~ziom , 21.11.2010

sam opis

dodał: ~nie wiadomo kto , 03.04.2010

a zresztą u góry pisze: Half-Life 2 [TYLKO OPIS GRY]\nrozumiesz

dodał: ~nie wiadomo kto , 03.04.2010

tu jest tylko sam opis i nic wiencej :(