Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Half-Life

Kategoria: Gry akcji
Producent: Valve
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 05.12.2011
Rozmiar: 48,5 Mb
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 6140

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Wymagania sprzętowe - Half-Life

Pentium II 266MHz,

32MB RAM,

akcelerator 3D

Opis - Half-Life
Jeśli nie znasz tego tytułu to powinieneś poważnie zrewidować swój pogląd na temat bycia graczem. Half-Life jest bowiem kamieniem milowym w historii gier FPS, co więcej takim, który na długo przetarł ścieżki dla wielu późniejszych strzelanek.

Każdy kto miał okazję obcować z HL (a tych jest zapewne cała masa) bez wątpienia kojarzy już pierwsze sekundy spędzone przy grze, w których to poruszamy się, specjalnie przygotowanym w tym celu wagonem kolejowym, przemierzającym zakamarki laboratorium Black Mesa, miejsce, w którym przyjdzie nam spędzić naprawdę długie godziny. Już sam ten wstęp został okrzyknięty przez graczy, jako coś rewolucyjnego, bowiem to właśnie on stanowi faktyczne intro, zamiast, standardowych, jak na tamte lata filmików. Już wtedy przewija się tajemniczy facet w garniturze, który, jak wiedzą niektórzy ma niebagatelne znaczenie w całym, później zaistniałym zamieszaniu.

Do momentu wypuszczenia Half-Life, tj. do 19 listopada 1998 roku, gry FPS polegały głównie na eliminowaniu hord przeciwników, którzy atakowali nas z każdego miejsca na mapie. Tutaj jest zupełnie odwrotnie, bowiem wita nas cały personel Black Mesa, z naukowcami i ochroną na czele, a jedyne co musimy robić to słuchać ich dokładnie i przemierzać laboratorium wedle ich wskazówek. Jesteśmy w nim bowiem ze względu na pewien, intrygujący i owiany tajemnicą eksperyment, który w pewnym momencie staje się przyczyną niemałych problemów, wręcz wylewając na nasze głowy hordy przeróżnej maści potworów i innego typu zagrożeń.

Co ciekawe, nie jesteśmy w Black Mesa po to by ratować świat z tej inwazji, chcemy po prostu wydostać się z ogarniętej chaosem placówki, nic więcej. Do naszej dyspozycji oddano pokaźny arsenał broni, w tym shotgun, karabiny maszynowe, pistolety, czy nawet różnego typu wyrzutnie. Jak nie trudno się domyśleć, większość czasu spędzimy przemierzając korytarze laboratorium, nie mniej jednak lokacje zbudowano w taki sposób, żeby stanowiły naprawdę przyjemną rozgrywkę, będąc tym samym miłe dla oka.

To co sprawiło, że w Half-Life gra się niezwykle przyjemnie to naprawdę wysoka inteligencja przeciwników, którzy nie prą bezmyślnie przed siebie, ale starają się zastosować różnego rodzaju techniki, co więcej na pewnych etapach możemy spotkać żołnierzy walczących z obcymi i tak pokierować zdarzeniami, żeby napuścić jednych na drugich. Kilkadziesiąt lat temu było to naprawdę rewolucyjne rozwiązanie. Choćby pod tym jednym względem warto przypomnieć sobie, jak robiono dawniej świetne, grywalne produkty, prawda jest jednak taka, że Half-Life z powodzeniem może nawet dziś konkurować z innymi, nowymi produkcjami. 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Half-Life