Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Dishonored

[ZAPOWIEDŹ]
Kategoria: Gry akcji
Producent: Arkane Studios
Data dodania: 29.08.2011
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Brak

Opis - Dishonored
Rafa Colantonio założyciel francuskiego studia Arkane, które odpowiada za produkcję gry Dishonored, stwierdził że wydanie kilka lat temu takiego projektu, skazane by było na porażkę. Dlaczego? Otóż Dishonored to gra osadzona w dość osobliwym uniwersum. Śmiało można by ją porównać do takich produkcji jak Bioshock – inna, alternatywna, z własnym dziwnym i zakręconym światem. Być może w wypowiedzi Colantonio byłoby trochę prawdy, gdyby nie fakt, że „inny” Bioshock odniósł sukces i dzisiaj jest na tyle rozpoznawalną marką, iż każda kolejna część, jest oczekiwana przez graczy jeszcze bardziej niż poprzednie wydanie. Czy Dishonored także może wyrobić sobie taką pozycję?

W grze przyjdzie się nam przenieść do świata, osadzonego w steampunkowych realiach, z całą masą XIX wiecznych naleciałości. Podczas rozgrywki wcielimy się w ochroniarza jej królewskiej mości, niesłusznie skazanego za udział w spisku na życie królowej. Corvo, bo tak zwie się główny bohater, będzie musiał stawić czoło przeciwnością losu, oczyścić się z zarzutów, a przede wszystkim zemścić się na prawdziwych mordercach swojej byłej pracodawczyni. W dokonaniu tego, pomogą mu specjalna wiedza, wrodzony instynkt zabójcy, oraz doświadczenie nabyte podczas wieloletniej służby na dworze królewskim. Gracz dostanie do dyspozycji całą masę nadprzyrodzonych zdolności, które będzie mógł rozwijać w czasie przechodzenia kolejnych misji. Wśród umiejętności znajdziemy między innymi: możliwość przywołania podmuchu wiatru, zaginania czasu, kontrolowanie zwierząt (na przykład wezwanie zgrai szczurów do przykrycia ciała zabitego przed chwilą oprycha), jak i ludzi, nadnaturalną szybkość, skok czy teleport. Do tego wszystkiego otrzymamy całą masę różnego rodzaju broni, która technicznie będzie zmodyfikowana i dostosowana do realiów gry. W naszym arsenale znajdą się między innymi: pułapki, przylepiane granaty czy usypiające strzałki, na zdjęciach widać także tradycyjną białą broń.

To co robi z Dishonored inny tytuł, to nie tylko specjalne umiejętności, broń czy uniwersum. Tytuł przedstawiany jest jako gra akcji FPS, FPP. Jednakże jak przypadku Deus Ex-a, dostaniemy możliwość przechodzenia misji metodą głośną jak i cichą – skradankową. Swoją drogą między innymi właśnie to Harvey Smith, współtwórca pierwszej części Deus Ex, bierze czynny udział podczas prac nad projektem. Planowanie i przygotowywanie przejścia questa, używając do tego specjalnych umiejętności to serce całej zabawy. Bardzo duże znaczenie będą mieć także podejmowane przez gracza decyzje oraz to w jaki sposób będzie on operował w grze. Wykonywać zadania można agresywnie, jak również podejść do nich taktycznie, nie zostawiający po sobie śladów, likwidując minimalną liczbę oponentów, co także będzie miało wpływ na nasze dalsze losy. Na koniec kilka słów o sztucznej inteligencji, ma być ona na wysokim poziomie, co sprawi, że gra będzie trudniejsza niż obecnie wydawane tytuły. Oczywiście trzymamy twórców za słowo, w dobie ostatnich produkcji – prostych i mało wymagających –   Dishonored zapowiada się bardzo korzystnie.

Gra zostanie wydana w 2012 roku na platformy PC, Xbox 360 oraz PS3. Poza trybem single player, gracze otrzymają także możliwość pogrania w multiku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Dishonored