Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Crysis

Kategoria: Gry akcji
Producent: Crytek
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 29.12.2008
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 3822

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Wymagania sprzętowe - Crysis

  • Procesor: min. Core 2 Duo 2.2 GHz
  • Pamięć RAM: 2 Gb
  • Karta graficzna: min. 640 Mb, kompatybilna z Pixel Shader 4.0 i DirectX 10
  • Miejsce na dysku twardym: 12 Gb


Opis - Crysis

­Crisis to gra akcji w konwencji science - fiction, rozgrywana w trybie widoku z pierwszej osoby (fpp). Gra okazałą się ogromnym sukcesem producenta, niemieckiego studia Crytek oraz wydawcy czyli Electronic Arts, do dziś sprzedano wiele, ponad 1.5 miliona egzemplarzy gry na całym świecie.

Gracz wciela się w rolę członka amerykańskich oddziałów  specjalnych Delta Force, którego celem jest zbadanie statku kosmicznego, wykrytego w pobliżu Korei Północnej i odbicie z rąk północnokoreańskich żołnierzy amerykańskich archeologów którzy odnaleźli statek oraz ślady aktywności pozaziemskiej cywilizacji. Bohater zostaje wyposażony w specjalny kombinezon - Nano Muscle Suit - pełniący równocześnie funkcję zbroi, regeneratora energii i obrażeń a także posiadającego funkcje kamuflujące. Dodatkowe i bardzo istotne funkcje kombinezonu opartego na technologi nano mięśni to zwiększanie możliwości fizycznych bohatera takich jak siła, szybkość, precyzja strzału etc. W późniejszych etapach gry żołnierze północnokoreańscy również są wyposażeni w nano kombinezony co dodatkowo utrudnia walkę.
Do walki służy Jackowi - bo tak ma na imię kierowany przez gracza bohater, pokaźny arsenał futurystycznej broni, od konwencjonalnych karabinów aż po molekularną broń obcych, w toku rozgrywki gracz będzie miał również dostęp do licznych pojazdów, jak jeepy czy łodzie, którymi może sterować. Występującą w grze broń gracz może dowolnie rozbudowywać min. dodając rożnego rodzaju zaawansowane przyrządy celownicze, zmieniając typy amunicji (dostępna jest na przykład amunicja usypiająca) etc.  
Gracz ma przed sobą walkę w 4 sceneriach: tropikalnej dżungli, dżungli tyle ze pokrytej śniegiem i lodem (obcy mogą funkcjonować jedynie w warunkach przypominających arktyczne), statek obcych ( gdzie nie występuje grawitacja) oraz wnętrze amerykańskiego lotniskowca, centrum dowodzenia sił Delta Force, którego będziemy bronic przed finalnym szturmem obcych.
Podobnie jak Far Cry (również napisany przez Crytek) Crysis jest jest grą otwartą i nieliniową. Poziom sztucznej inteligencji przeciwników jest bardzo wysoki i realistyczny. Odziały wroga potrafią zorganizować zasadzkę, komunikować się i koordynować swoje działania i przystosowywać się do zmieniających się warunków na polu walki.
W grze zastosowano ultra nowoczesny silnik cryEngine2 dziki któremu gra ciągle jest najładniej wyglądającym tytułem na rynku, co więcej zastosowane rozwiązania zapewniają niezwykle realistyczny model obliczeń fizycznych dzięki czemu świat odwzorowany w grze zachowuje się identycznie jak ten, który nas otacza. Ciekawostka jest fakt, że wraz z pojawianiem się nowych kart graficznych i wzrostem możliwości obliczeniowych procesorów Crysis będzie wyglądał coraz lepiej gdyż obecna technologia nie wykorzystuje w pełni możliwości zastosowanego silnika.

W trybie multiplayer dostępne są dwa rodzaje rozgrywki - klasyczny deathmatch oraz power struggle - wprowadzający elementy gry strategicznej. W obu trybach jednocześnie może walczyć do 32 graczy. W power struggle gracze dzielą się na żołnierzy koreańskich i amerykańskich, budują pojazdy i modyfikują je dzięki przejmowanym technologiom obcych, zajmują fabryki przeciwnika, i przede wszystkim eliminują się na wzajem co przekłada się na zdobywane punkty które wymieniamy na broń i jednostki etc. wraz z postępem rozgrywki gracz zdobywa kolejne stopnie doświadczenia co pozwala na korzystanie z coraz bardziej zaawansowanej broni, celem power struggle jest zdobycie broni atomowej i zniszczenie kwatery głównej armii przeciwnika.

Twórcy gry udostępnili również edytor pozwalający tworzyć nowe mapy o nazwie Sandbox2.

­


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Crysis

dodał: ~krystian , 23.01.2010

zajebisto gra

dodał: ~DD , 17.11.2009

TO JEST PŁATNE

dodał: ~es , 16.09.2009

siemanko mogł by ktos powiedziec jak rozwalic statek w ostatniej misji , da sie uzyc broni taktycznej ??\n

dodał: paulina1312 , 16.07.2009

Ale sie to długo ściąga......... :(:(

dodał: ~pepek , 06.05.2009

niezła, lecz nie powalająca

dodał: ~nono , 02.04.2009

super gra