Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Black Mesa

Kategoria: Gry akcji
Producent: Black Mesa Modification Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 05.11.2012
Rozmiar: 3,8 Gb
System operacyjny: Windows 98, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 464

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).
Opis - Black Mesa
Black Mesa to pełnoprawna, oficjalna modyfikacja pierwszej części Half-Life, tj. gry, o której można dziś powiedzieć, że jest jednym z kamieni milowych w historii cybernetycznej rozgrywki. Jak nie trudno się domyśleć, pozwala ona na ponowne wcielenie się w Gordona Freemana, naukowca z niebywałym zacięciem do różnej maści broni i po raz kolejny przemierzyć zawiłe i często niebezpieczne korytarze kompleksu Black Mesa. Całość została poddana gruntownej przeróbce graficznej i to właśnie elementy audio-wizualne widoczne są na pierwszy rzut oka. Modderzy wdrożyli w oryginalną historię grafikę z drugiej części tej gry, a warto wspomnieć, że ta stworzona była już na zupełnie nowym silniku graficznym. Jeśli ktokolwiek miał okazję pograć w Half-Life, kiedy ów produkt miał swoją premierę (w 1998 roku) to powrót do Black Mesa będzie podróżą bez wątpienia sentymentalną. W sieci pojawiło się nawet kilka filmów porównujących ówczesną grafikę z tą dzisiejszą. Twórcy poszli jednak krok dalej, dodając do swojej modyfikacji funkcjonalności znane z drugiej części Half-Life takie, jak przesuwanie przedmiotów i ciskanie nimi na odległość. Wymusza to niekiedy trochę inne podejście do tematu rozgrywki niż w przypadku oryginalnego produktu, co oczywiście jest dużym plusem. Black Mesa daje okazję zgłębić niemal wszystkie poziomy z podstawowej wersji gry, planowana jest również kontynuacja. Całość udostępniana jest za darmo, choć aby zainstalować grę należy uprzednio wgrać aplikację Steam oraz kilka bibliotek multimedialnych, potrzebnych do uruchomienia modyfikacji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Black Mesa