Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BioShock

Kategoria: Gry akcji
Producent: 2K Boston/2K Australia
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 07.01.2009
Rozmiar: 1,85 GB
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 691

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Wymagania sprzętowe - BioShock

  • Procesor: Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon 64 x2
  • Pamięć RAM: 2 Gb
  • Karta graficzna: dla DirectX 9.0c - 512 Mb  (NVIDIA 7900GT lub lepsza); dla DirectX 10 NVIDIA 8600 lub lepsza
  • Miejsce na dysku twardym: 8 Gb
Opis - BioShock

BioShock to gra akcji w trybie perspektywy pierwszej osoby, rozgrywka toczy się w konwencji mrocznego science-fiction i alternatywnej historii Świata. BioShock łączy w sobie elementy zarówno gry akcji i cRPG liczne są również nawiązania do gier typu surivival horror czy skradanek - stealh game. Podczas gry nieustannie dominuje makabryczna atmosfera zagrożenia i ciągłego strachu tak, że śmiał omożna nazwać BioShock futurystycznym horrorem.

Akcja gry rozgrywa się w 1960 roku, rozbitek, ocalały z katastrofy samolotu Jack, dostaje się do tajemniczego podwodnego miasta Rapture, gdzie toczy się właściwa akcja gry. Rapture w założeniu miało być realizacją utopijnego marzenia o raju na ziemi, realizowaną przez magnata prasowego Andrew Ryana. W wybudowanym w 1946 roku podwodnym mieście zamierzał zgromadzić najbardziej wartościowych przedstawicieli ludzkiej cywilizacji. Intelektualiści i naukowcy, którzy w liczbie kilku tysięcy zamieszkali w podwodnej utopii szybko dokonali kilku przełomowych odkryć zwłaszcza w dziedzinie inżynierii genetycznej. Kluczową rolę odegrały tu dwa surowce ADAM i EVE, ADAM to komórki macierzyste pozyskiwane z morskich ślimaków, które pozwalały na mutowanie mieszkańców, którzy dzięki nim zapobiegali chorobom genetycznym jak i nabywali nowe cechy jak np. umiejętność telekinezy. Jak każda utopia, tak również Rapture okazało się niemożliwe do utrzymania i szybko nastąpił upadek i degeneracja miasta i jego ideałów, rozwarstwienie w założeniu egalitarnego społeczeństwo, a finalnie podział społeczności na zwalczające się obozy. Głównym celem Jacka jest przetrwanie oraz odkrycie tajemnic i rozwiązanie zagadek zrujnowanej metropolii. W walce z przeciwnikami Jack dysponuje bronią konwencjonalną jak również tzw. plasmidami - opartymi na mutagenie ADAM modyfikacjami, które będą modyfikowały jego możliwości psychiczne i fizyczne (wspomniana telekineza czy też np. możliwość rażenia prądem - gracz ma do swojej dyspozycji przeszło 70 rożnych modyfikacji). Samo miasto oprócz strażników - Big Daddies posiada cały system mechanicznych i elektronicznych zabezpieczeni, które gracz może unieszkodliwiać przez włamywanie się do systemu poprzez, krótkie mini-gierki. Każdą konwencjonalną broń gracz może modyfikować na bardzo wiele sposobów korzystając z napotkanych po drodze automatów, by rozwijać swoje mutacje Jack musi natomiast zaopatrzyć się w mutagenne środki ADAM i EVE.

Fabuła gry jest bardzo skomplikowana kolejne postaci, które napotka na swojej drodze Jack będą wikłać go we własne interesy prosząc go lub zlecają mu liczne misje, z których większość jest wzajemnie powiązana tak, że raz podjęte decyzje będą miały wpływ na całą późniejsze wydarzenia i ogólne warunki świata gry.

BioShock oparty jest na zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 2.5, grafika jest bardzo starannie dopracowana. Zrujnowana, futurystyczna utopia wygląda więc naprawdę dobrze. Gra posiada również bardzo interesującą ścieżkę dźwiękową, remiksy utworów wykonał min. Moby, ciekawostką są również fonografy - maszyny, które napotykamy w czasie eksploracji Rapture, na których możemy posłuchać muzyki z lat 40 i 50.
BioShock zdobył bardzo wiele prestiżowych nagród min. PC Game of the Year od portalu IDG i najlepszej gry roku od a­gencji BAFTA.­
­Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: BioShock