Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Batman: Arkham City

[ZAPOWIEDŹ]
Kategoria: Gry akcji
Producent: RockSteady Studios
Data dodania: 06.08.2010
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Brak

Wymagania sprzętowe - Batman: Arkham City

Procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 2,4 GHz

2 GB pamięci RAM

Karta grafiki oferująca wydajność na poziomie modeli nVidia GeForce 8800 GT oraz ATI Radeon HD3850 (powinna mieć 512 MB pamięci)

17 GB miejsca na dysku

Opis - Batman: Arkham City

Oto kolejna część przygód Mrocznego Rycerza, która tym razem przenosi nas do Gotham, konkretniej do tytułowej dzielnicy Arkham, zamienionej na swojego rodzaju więzienny kompleks, zdecydowanie bardziej rozbudowany od Asylum. Oczywiście na kilometr śmierdzi to kłopotami, z którymi ma uporać się właśnie Batman i jego pomocnicy.

Po raz kolejny za produkcją gry stoi RockSteady Studios, które wykonało kawał naprawdę świetnej roboty przy tworzeniu poprzedniej części tj. Arkham Asylum. Fabularnie akcja gry osadzona jest kilka lat po wydarzeniach znanych z pierwszej odsłony. Naczelnik więzienia Asylum, Quincy Sharp, za wybitne zasługi został mianowany burmistrzem Gotham. Pierwszą jego decyzją było wykupienie lokalnych slumsów i wtrącenie tam wszystkich złoczyńców, co w efekcie doprowadziło do niezbyt ciekawej sytuacji. Oczywiście na ratunek znów musi przyjść Batman, w którego po raz kolejny wcieli się rzesza graczy na całym świecie.

Interesujące jest to, że w grze Batman: Arkham City znów pojawia się masa postaci, jakie znamy z filmów czy komiksów o Mrocznym Rycerzu. Na ekranie monitora zauważymy więc Kobietę-Kota (która będzie również grywalną postacią), Robina, tradycyjnie już Jokera i jego zbirów oraz Harley Quinn. Fani przygód Batmana rozpoznają również kilka nowych twarzy, w tym Hugo Strange'a, szaleńca, który będzie zarządzał Arkham City (znanego również pod pseudonimem Two Face) oraz Pingwina.

Sama mechanika rozgrywki jest niemal bliźniacza do Arkham Asylum. Gra przede wszystkim stawia na wartką akcję i niezliczoną ilość pojedynków, czy to przy użyciu pięści, czy Bat-gadżetów. Możemy jednak wybrać wariant skradankowy i eliminować naszych wrogów z zaskoczenia. Po raz kolejny nie zabraknie również momentów detektywistycznych, polegających na odpowiednim przeanalizowaniu śladów itd.

Zmianie uległa również grafika, choć zdecydowanie nie są to radykalne modyfikacje. Wszystko, po raz kolejny oparte jest na silniku graficznym Unreal 3, przez co zarówno modele postaci, jak i ich animacje stoją na wysokim poziomie. Znaczącemu powiększeniu uległ świat gry, głównie przez to, że działać będziemy w otwartym (w granicach rozsądku) mieście, a nie tylko na wyspie więziennej. Fanatycy Batmana będą więc mogli, zupełnie tak, jak ich bohater, przemierzać dachy budynków w poszukiwaniu złoczyńców.

Gra sprawia naprawdę dużo przyjemności i momentami jest zaskakująco rozbudowanym produktem. Polecamy ją więc nie tylko osobom, które na dźwięk słowa „Batman” zakładają czarną pelerynę.Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Batman: Arkham City

dodał: ~aamcz1 , 12.08.2015

takie se

dodał: ~bhgn , 22.12.2011

nic ciekawego\\n