Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

ArmA 3

[ZAPOWIEDŹ]
Kategoria: Gry akcji
Producent: Bohemia Interactive
Data dodania: 16.09.2011
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7

Brak

Wymagania sprzętowe - ArmA 3

wkrótce
Opis - ArmA 3
ArmA to tytuł znany w środowisku fanów taktycznych, realistycznych shooterów. Po dwóch niezwykle udanych częściach, wszyscy z niecierpliwością czekają na jego trzecią odsłonę.

Gry z serii ArmA od lat przyciągają graczy swoją taktyczną strukturą, są to bowiem tytuły zupełnie odmienne od tego co w dzisiejszych czasach stało się popularne w gatunku FPS, tj. wszędobylskich skryptów i szybkiej, zwartej akcji. Istotą gry w tym przypadku jest zupełna odwrotność, tj. nastawienie na taktykę, powolne, aczkolwiek przemyślane działanie i odpowiednie używanie dostępnego ekwipunku. Fani serii mówią, że już same misje treningowe, uruchomione na wysokim poziomie trudności potrafią sprawić nie lada problem nawet „hardkorowym” graczom, co oczywiście jest rzeczą jak najbardziej pozytywną.

Jak nie trudno się domyśleć, w grze opowiedziana zostaje historia jednego, bądź kilku żołnierzy, w których po kolei wciela się gracz, a którzy znajdują się na misjach militarnych, w najbardziej zapalnych rejonach świata. Tam, naszym zadaniem będzie przede wszystkim eliminowanie wrogów, nie mniej jednak określić ArmA mianem zwykłej, bezmyślnej strzelanki to zdecydowanie policzek wystawiony jej twórcom. Będziemy więc mieli do czynienia z różnorodnymi misjami, zaczynając od ochronnych, poprzez odbicie zakładników, na bombardowaniu kończąc.

W grze możemy nie tylko kierować poczynaniami żołnierzy, ale również sterować licznymi maszynami wojennymi. Tych jest co niemiara, zaczynając od wszelkiego rodzaju czołgów i wozów pancernych, kończąc na śmigłowcach i odrzutowcach, a nawet łodziach podwodnych i amfibiach. Daje nam to więc ogromne wręcz pole do popisu, niezależnie od tego który element walki podoba się nam najbardziej.

Nic nie uległo zmianie w najnowszej części ArmA, jeśli mówimy o grywalność. Znaczącej modyfikacji doczekała się natomiast grafika i silnik fizyczny gry, który już na pierwszy rzut oka, czy to na sceeny, czy dostępne trailery z gry, może z powodzeniem konkurować z tytułami, takimi jak Battlefield 3, czy Call of Duty, niekiedy wychodząc z tej walki zwycięsko. Każdy element jest niezwykle dopracowany, stworzony z dużą dbałością o szczegóły, przede wszystkim te militarne. Fanatycy odpowiedniego odrzutu przy strzale, czy fotorealistycznych mundurów będą więc mieli tu swój prywatny raj. Fabularnie trzecia część wprowadzi nas w tajniki pracy NATO przy okazji wielu misji stabilizacyjnych, o których na pewno słyszeliśmy przy okazji komunikatów medialnych. Będziemy walczyć m.in. w Iranie, Afganistanie czy innych miejscach, w których dochodzi do społeczno-politycznych ekscesów, wymagających interwencji odpowiednich służb.

Poza służbami NATO pojawią się w grze również wszędobylskie ruchy oporu, których nastawienie do naszych wojsk będzie zależne od wielu czynników, w tym właśnie politycznych. W walce z przestępcami przeszkadzać nam będą również bandy przemytników, zmyślnie wykorzystujące konflikty militarne oraz bezbronni mieszkańcy, często wchodzący prosto na linię strzału.

Należy zaznaczyć również, że gra nie będzie należeć do najłatwiejszych, co poniekąd stało się już wizytówką całej serii ArmA. Początkującym radzimy więc ustawić najniższy poziom trudności i dokładnie przerobić cały samouczek, przed przystąpieniem do faktycznej walki.

Premiera ArmA 3 odbędzie się latem 2012 roku, toteż będziemy mieli dużo czasu na to by dokładnie sprawdzić ten tytuł. Gra, co ciekawe ukaże się jedynie na PC, bowiem producenci nie wspierają wersji konsolowych. 


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: ArmA 3