Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Silent Hill: Shattered Memories

[TYLKO OPIS GRY]
Kategoria: Gry akcji
Producent: Climax
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 05.01.2010
System operacyjny: Playstation PlayStation 2

Brak

Wymagania sprzętowe - Silent Hill: Shattered Memories

Wymagania już wkrótce
Opis - Silent Hill: Shattered Memories

Zapowiedziana przez wydawców Silent Hill: Shattered Memories data premiery wersji na PS2 to 19 stycznia 2010 r. (gra ma być przeznaczona na PS2, PSP oraz Wii, Silent Hill: Shattered Memories na ps3 wbrew pogłoskom nie jest planowana) wreszcie nastąpiła. Obecnie nic jeszcze nie wiadomo na temat ewentualnego wypuszczenia polskiej wersji gry. Silent Hill: Shattered Memories game to kolejna część survival horrorów zapoczątkowanych przed laty przez firmę Konami. W poprzednich częściach trafialiśmy do okrytego ponurą tajemnicą miasteczka w USA, w którym kilka lat wcześniej spłonęło sześć domów, po czym zaczęło ono stopniowo pustoszeć. Dawniej odbywały się w Silent Hill sądy nad czarownicami. Od tego czasu pojawiają się tam mniej lub bardziej eteryczne potwory, z którymi przyjdzie na nieraz się spotkać. Klimat wszystkich gier z serii oparty jest na stopniowo budowanym strachu i niepokoju, ciągłej niepewności, w której wiele zostaje pozostawione wyobraźni gracza. Screeny z najnowszej części SH można obejrzeć w naszej galerii (każdy przedstawiający Silent Hill: Shattered Memories screenshot pokazuje znany fanom serii mroczny klimat survival horrorów), zobacz też w “dodatkach” Silent Hill: Shattered Memories trailer.


Tak jak w całej serii, i tu gameplay łączy elementy przygodówki i gry akcji. Przemierzając kolejne mroczne korytarze natrafiamy na różne niespodzianki – przed wieloma z nich musimy uciekać (bo właśnie na ucieczce, nie walce, skupia się Shattered Memories). Film "Silent Hill: Shattered Memories gameplay" pokazuje nam znany klimat serii, w której napięcie i groza budowane są przez aurę tajemniczości i niepewności oraz wszechobecne ciemności. Nowe Silent Hill: Shattered Memories jak pozostałe gry z serii kontynuuje tradycję pierwowzoru, ale i wprowadza pewne zmiany, od innego ustawienia ruchów kamery zaczynając.


Jak pokazuje trailer, prawie na samym początku gry główny bohater odzyskuje przytomność leżąc w śniegu koło swojego samochodu i z latarką rusza na poszukiwanie zaginionej córki. W takim nastroju zaczynamy naszą przygodę w najnowszej części mrocznego świata Silent Hill. Poza potworami znanymi z poprzednich części, będziemy musieli umknąć niespotykanym dotąd przerażającym istoty (niektóre z potworów pojawiających się w Silent Hill: Shattered Memories przedstawia galeria ze screenami). W czasie rozgrywki towarzyszy nam ciągłe budująca napięcie muzyka Akiry Yamaoki, związanego również z filmową adaptacją serii. Soundtrack wydany jeszcze przed premierą gry składa się z 21 utworów – znalazły się wśród nich 4 z głosem Mary Elizabeth McGlynn.


W siódmej części serii zapoczątkowanej w 1999 roku mamy możliwość przeżycia na nowo historii z pierwszej części, historii Harry'ego Masona i jego córki Cheryl. W SH bohater sam ma się regenerować, nie będzie więc koniecznie zbieranie napojów leczniczych, znikną też mapy i save-pointy (zastąpią je telefon komórkowy oraz GPS). Nieco z mrocznego klimatu w Shattered Memories pokrywa śnieg i lód, tworzący wyjątkową atmosferę najnowszej części serii.


Wbrew oczekiwaniom fanów, nie ukaże się niestety Silent Hill: Shattered Memories na xbox 360 ani wersja PC (co będzie kubłem zimnej wody na głowy graczy wpisujących już w wyszukiwarkach „Silent Hill: Shattered Memories demo”, „Silent Hill: Shattered Memories wymagania”, „Silent Hill: Shattered Memories download” i „Silent Hill: Shattered Memories pc”). Zapowiedziana przez firmy Climax i Konami, odpowiedzialnych za nowe Silent Hill: Shattered Memories, premiera wersji na PS2 nastąpiła 19 stycznia 2010 r. Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do gry: Silent Hill: Shattered Memories

dodał: ~Optymista , 17.01.2010

Poczekamy zobaczymy, ale pewnie i tak wyjdzie na x360 i Pc . No chyba że nie chcą zarobić na tej grze , a w to wątpie. :)